Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Pro poštu ke starostovi

Starosta pošťákem. I tohle je jedna z variant, jak nahradit zánik sto sedmdesáti devíti poboček České pošty. Ty s konečnou platností skončí ke konci letošního roku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiří Neumann

6. 9. 2008 8:02
Spojit poštu s dalšími službami?

Viděl jsem v devadesátých letech na předměstí Londýna malou poštu, která byla spojena s obchodem, studeným občerstvení a dalšími službami, které jsem zapomněl.

Co kdyby se obce domluvily s ČP, případně pošta sama a udělaly postupně z pošt taková malá centra přesně těch služeb, které obec potřebuje. Může to být cokoliv: prodej papíru a kancl. potřeb, kopírka, internet, sběr pro čistírnu, výroba klíčů, knihovna, některé úřední výkony, fax, tisk souborů,...cokoliv co je třeba. Stalo by se z toho takové mini centrum obecních služeb. Možná nějak oddělit peněžní a listovní služby, ale mohlo by se to postupně rozběhnout.

0 0
možnosti

STARIK

29. 8. 2008 12:37
ZIVOT NA PATNIKU

RANO PRIJEDOU PEKARI ,PAK PRIJEDOU MLIKARI, KOLEM DEVATE PRIVEZOU LAHVE PROPANBUTAN,NA DESATOU JEZDI REZNIK ,SNAD PRIJEDE POSTAK DO OBEDA A TAK SEDIM NA PATNIKU A CEKAM , JO 21 STOLETI JE HORSI NEZ STOLETI PARY.;-D

0 0
možnosti

Václav L.

29. 8. 2008 11:45
Česká pošta je státní podnik. Tak komu jsou lidi jen pro srandu a k ždímání peněz?!

Jaké podmínky tento stát vytvořil,aby mohla vzniknout konkurence státnímu mopolu t.j.CZ poště a ne jenom ji!!!??? Politici kašlou na lidi,a jediné co je zajímá je,udržet si svá koryta a výhody,které si sami sobě dali v parlamentu!!! Nevolte parlamentní partaje!Volte jiné!

0 0
možnosti

Hugo Vavrečka

29. 8. 2008 10:53
Pro poštu ke starostovi

co ti zdegenerovaní modří ptáci na  pro občany malých vesnic nevymyslí. Již teď tam modré lišky a strany-zlodějky dávají dobrou noc.

0 0
možnosti

Radek

29. 8. 2008 10:48
slučování obcí

...Koordinované slučování obcí by s vysokou mírou pravděpodobnosti narazilo na silnou nechuť obcí. Navrhujeme proto po vzoru některých států dvoustupňovou fázi tohoto způsobu slučování. Nejdříve chceme určit lhůtu (přechodné období), ve kterém by obce dobrovolně vytvářely větší celky. Ve druhém kroku navrhujeme po uplynutí lhůty dořešit podlimitní případy administrativní cestou (tedy násilným sloučením). Částečně dobrovolné slučování by pro obce bylo lépe akceptovatelné než násilná cesta, se kterou má mnoho malých obcí historickou zkušenost. Návrhy na řešení problematiky malých obcí směřují tedy spíše než k integraci k podpoře spolupráce mezi jednotlivými obcemi (ta se postupně zvyšuje po přijetí nového zákona o obcích č. 128/2000 Sb.).

Zdroje:

Trávníček, Z. a kol. (2006): Funkce politiky v agrárním sektoru a rozvoji venkova v nejdůležitějších typech regionů v období před a po vstupu do EU. Výzkumný ústav zemědělské ekonomiky, Praha, 2006, 99 s.

Maříková, P. (2004): Malé obce - sociologický pohled. Sociologická laboratoř KHV PEF, Česká zemědělská univerzita, Praha, 2004, 14 s.

Maříková, P. (2006): Kde je venkov? (vymezení hranic venkova v podmínkách ČR. In: Sborník příspěvků z mezinárodní konference Venkov je náš svět. Česká zemědělská univerzita, Praha, 2006, s 420-432.

0 0
možnosti

Radek

29. 8. 2008 10:49
Re: slučování obcí

... Možnost a opodstatněnost změny dnešní roztříštěnosti jednotek lokální úrovně naznačená již existující soustavou obcí "připomínajících v mnohém převálečné soudní okresy" zohledňuje jak specifika našeho osídlení (hustá síť měst a městeček), tak i obecné tendence v územním uspořádání většiny západoevropsých zemí v úrovni lokální správy a samosprávy. Přitom je reálné předpokládat v budoucím vývoji dostatečně silné - především ekonomicky podmíněné - integrační tendence na komunální úrovni orientované "zdola", a tedy v demokratickém duchu.

Eventuální podpora těchto tendencí z centra by byla ovšem také žádoucí, neboť by zrychlila celý integrační proces. Navíc by bylo možné vytvořit různé flexibilní modely vnitřní organizace velkých obcí, v jejichž rámci by zůstala zachována určitá autonomie menších sídel.

zdroj:

Hampl, M. (1996): Transformační procesy a předpoklady dalšího vývoje systému osídlení, str. 91-117. In:

Hampl, M. (1996): Geografická organizace společnosti a transformační procesy v České republice. DemoArt, Praha, 394 s.

0 0
možnosti

Ronaldo

29. 8. 2008 10:19
Spojení je dobrý nápad

Spojení pošty a obecního úřadu je skvělý nápad. Jestli něko,mu připadá jako efektivní vydávat spousty penězm na chod poboček, kam denně přijde 5 nebo10 lidí, tak mně tedy ne a spojení zakladních funkcí pošty a obecního úřadu se mi jeví výborný nápad...

0 0
možnosti

LA

29. 8. 2008 10:44
Re: Spojení je dobrý nápad

Jen by to mohli trochu rozvést a konkretizovat. Mnohé obecní úřady na menších vsích fungují 2-3 hodiny odpoledne 1x - 2x týdně, starosta není uvolnění, přes den je normálně v práci. Jak by asi probíhala komunikace a předávání zásilek mezi poštou a obecním úřadem?

0 0
možnosti

Anton

29. 8. 2008 10:13
bez nápadu

V Rakousku se dá podat a dostat pošta na každé čerpací stanici OMV, otevřeno 24 hodin denně.

V Česku by nikdo na takový nápad nepřišel.

0 0
možnosti