Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Průzkum pro LN: Třetina Čechů se bojí krachu státu

Troubení na poplach před hrozbou státního bankrotu, s nímž před volbami mobilizují Petr Nečas a Miroslav Kalousek, bere vážně víc než třetina obyvatel Česka. Názor Jiřího Paroubka, že nám nic strašného nehrozí, ovšem sdílí o něco víc lidí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M. Černík

26. 5. 2010 9:06
Stát je dávno v krachu

není se čeho bát , po dvaceti letech kradení a tunelování všeho každým státním úředníkem, který byl "u lizu"  se krach musel dostavit s pravidelností střídání ročních období.

Jestliže je pak velícím prvkem syfloidní hnáta trhovců - potom je vykradeno vždy vše do důsledku.

Madoffové , Salzmanové, privatizéři a nepostradatelní odborníci dnes kradou i vzduch , brzy bude  na něj vyšší DPH  a vyšší spotřební daň.

hnus, hnus, hnus.

0 0
možnosti
LM

l. matulik

26. 5. 2010 9:18
Re: Stát je dávno v krachu

v pátek  jdeš k volbám,  tak vol  ty  co tam ještě  neseděli a  nekradli,  dle  mého  mínění  jsou  to  věci  veřejné,  není  jiné  cesty  než  defenestrovat  a  nevolit  strany a  pos * rance  kteří  již v parlamentu  seděli a  kradli  nebo  dopustili  rozkrádání  státní  kasy

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

26. 5. 2010 8:55
pro lháře Linharta

najděte si relevantní informace a nelžete. Za Topolánkovy vlády šel deficit prudce dolů, v roce 2007 dokonce o 100 mld. Zlom nastal až v krizovém roce 2009, kdy:

a) příjmy propadly v celé EU

b) Topolánkova vláda vládla jen 1/4 z fiskálního období

Topolánkova vláda jednoznačně zastavila a dokonce obrátila šílený trend nárůstu deficitů. Argumentovat rokem 2009 je podlé a ubohé. Dokážu si představit, že kdyby v daném období stále vládli socialisté se Sobotkou na MF, tak už se o státním bankrotu dnes nebavíme v kondicionále ...

0 0
možnosti
ZP

Z. Pátek

26. 5. 2010 9:04
Díky, že si tu práci dáváte.

Stručně a jasně popsána realita. Kde ještě, pane Komárku, berete tu energii stále oponovat těmhle lidem, kteří jsou tak očividně mimo? Obávám se jen, že tenhle typ, co sem trousí takové litanie, neví, co kondicionál je...

Pane Linharte, se Sobotkou u lizu na min.financí byste nemusel přemýšlet, zda nám něco hrozí či ne a koukal byste na večerní zprávy, jak Merkelová ve Sněmu přednáší, proč je nutné Čechy tahat z rejže.

0 0
možnosti
SK

S. Krejcar

26. 5. 2010 7:40
patřím k těm dvěma třetinám - nebojím se

NEBOJÍM SE - mám pouze obavu aby se do vedení ČR nedostali populističtí nevzdělanci podobně jako v Řecku a ten krach si nepřivodili koncem svého volebního období.A je celkem lhostejné zda by se jednalo o levičáky nebo pravičáky-blbci a politologičtí ekonomové jsou na obou stranách politické nabídky!

0 0
možnosti
JV

J. Vargulič

26. 5. 2010 7:30
Vnímám to..

Vnímám to půl na půl - jako reálnou hrozbu i jako zbraň v předvolebním boji..

0 0
možnosti

v. čajka

26. 5. 2010 7:32
Re: Vnímám to..

Ano.A jako předvolební propagandistický prostředek je i tento článek vnímán samotnými redaktory LN.

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

26. 5. 2010 7:28
Váš průzkum

ukazuje na nepřijatelnost "hlasování" o tom, kolik mi stát bezpracně přihraje  - a o tom jsou dnešní "demokratické" volby především. Ta část občanů, kteří nemají z krachu obavy si v klidu užívá a na ty, co se krachu státních financí bojí zvysoka se..e. To, že se tenhle přístup označuje jako "sociálně citlivý" a ne jako  vrchol cynismu a egoismu je paradoxem doby...

0 0
možnosti
VL

V. Linhart

26. 5. 2010 7:26
Chápu to.

Když by zadlužování státu pokračovalo jako za Topolánka,bál bych se taky.

0 0
možnosti

v. čajka

26. 5. 2010 7:20
Tento systém už nesměřuje nikam

a nezbývá,než aby si to uvědomila většina obyvatel ve velkých a vlivných zemích,především v USA.Jedině to by mohlo ještě zachránit /především západní/ civilizaci.Systém,kde nevládne lid,ale korporace,není určený k delší existenci a nakonec nevyhnutelně povede k tragickému konci.Přichází doba,kdy prozří i ti s nejdelším vedením.

0 0
možnosti