Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

'Připravme se, Evropa si chystá katastrofu'

Je třeba se připravit na nejhorší: je zde vysoká pravděpodobnost, že eurozóna ve své současné podobě nevydrží. Ve svém komentáři to píše redaktor listu Financial Times (FT) Wolfgang Münchau.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

F. Vejr

26. 10. 2011 14:38
Bude asi startovat varianta do deště - "B".

katastrofa se nechystá, je ještě více jiných řešení. První je ta, kde se počítá s ekonomickým řízením všech zemí EU kde se měl zřídit evropské ministerstvo financií, které by schvalovalo národní rozpočty.  Varianta "B " je již známé rozdělení států na dva okruhy, ty co na to mají a ty co na to nemají. Nějaký rozdíl tady je, ale kdo udělá tu zelenou linii je ve hvězdách. Hrozné je to, že všechny země jsou hodně zadluženy a to i Francie s Německem. Chce to nechat přirozeným organickým krachům. I kryze je  užitečná a přirozená záležitost krizí, neb neschopní odpadnou a jen silní jsou dále tahouny ekonomik. A jedeme dál. Ale jedině renesancí teorií, neb myšlenekblízkých prezidenta Václava Klause.

0 0
možnosti

J. Frgalova

26. 10. 2011 13:14
to věstí

akorád inflaci peněz. Myslím, že je načase přestat utrácet za požitky ( např. dovolená, výlety balonem, nebo zážitkové služby), a začít utrácet za něco, co má nějakou trvalejší hodnotu ( bydlení, zlato, ap.). Rozhodně držení peněz na účtech ( fondech, dluhopisech) nebo ve strožku se nevyplatí, budou se znehodnocovat asi rychleji než v minulosti.

0 0
možnosti

J. Orlík

26. 10. 2011 10:01
Společnost, fungující na systému, jako je eurozóna,

nemůže vydržet dlouho. Společnost, postavena jen na přání politiků, nepodpořená ekonomickými zákonitostmi, je odsouzena k zániku dřív, než byla vytvořena. Já se živím účetnictvím a daněma. Už od roku 1992. Za tu dobu jsem měl pod palcem minimálně 15 sdružení fyzických osob. Žádné nevydrželo déle, než 5 let. Vždy se to zvrtlo v tom smyslu, že já pracuju jako magor a on si chodí po hospodách. A konec. Po rozpadu každý podniká sám a většinou to jeden vzdá. Nemá na to. Stejné je to s evropskou unií a potažmo eurozónou. Není možné, aby se dělili o zisky Němci s Řeky nebo s kýmkoli jiným. Ti, kteří mají dobrou pracovní morálku a vyrábějí kvalitu, nestrpí donekonečna, že za jejich práci si žije někde někdo na podobné úrovni.

0 0
možnosti

M. Charouz

25. 10. 2011 17:19
Re: A co tohle?

Trochu to připomíná nacistickou teorii, že za vším je žid, který tahá za nitky.

0 0
možnosti

V. Kolman

25. 10. 2011 6:44
VEZMI CHLUP NA DLANI, KDYŽ TAM NENÍ

Perpetuum mobile zatím nikdo nevynalezl a také nevynalezne. Alespoň do té doby - dokud budou platit fyzikální zákony.

       Proto soudím, že žádný euroval nemůže natrvalo zabránit nevyhnutelnému krachu eurozóny. Zbývá už pouze otázka, kdy k tomu krachu dojde :-((

       Jak prosté milý Wattsone.

0 0
možnosti

J. Tachovský

25. 10. 2011 8:26
Re: VEZMI CHLUP NA DLANI, KDYŽ TAM NENÍ

az na to, ze finance nefunguji podle fyzikalnich zakonu. Penize vznikaji z niceho tim, ze je tisknou narodni banky.

0 0
možnosti

P. Fiala

24. 10. 2011 17:56
USA a jejich krach, EU její krach

Vzpomínáte na zasvěcené texty o krachu USA před schvalováním federálního rozpočtu USA? Třeba i tom jak jsou USA zadluženy v Číně?

Podle velmi mnoha expertů, dá se to dohledat, měly být USA již rozpadnuty.

Kde jsou dnes experti a USA?

Mně se jeví, že spousta expetrů nechápe fungování procesů hospodářských, vojenských, politických, mediálních a rolí lidí, kteří v nich hrají role veřejné i neveřejné, s mocí i ty pouze výkonné. Současně si jsem jist, že někteří lidé dokážou "katastrofické" a "krizové" situace přes média vyvolat a skvěle je využít. Výsledky se dají dohledat na bankovních účtech, či i jinak. Též hrozba, že by při bankrotu velkých bank došlo k rozvratu světa, či dokonce snad i Zeměkoule, je pouze jen hrozba. Veškeré hmotné statky zůstanou zachovány, jen by se přešlo trvale na "elektonické" peníze, které již fungují a ty papírové a jejich všelijaké deriváty dělají v podstatě jen křoví pro ty velmi chytré chytráky.

0 0
možnosti

T. Houška

24. 10. 2011 19:47
Re: USA a jejich krach, EU její krach

Vtip je v tom, že ať už natištěné nebo elektronické peníze jsou stále jen virtuální hodnotou.Ta vituální hodnota by měla vyjadřovat nějakou hodnotu hmotnou. Jenže tady nastal podsttaný nesoulad - banky mají hromady "peněz", ať v jakékoli podobě, lidé utrácejí hromady peněz, které si půjčují u bank, ale reálná odnota toho, co vzniká, je mnohem menší. Samozřejmě, že nepřijde žádný konec světa. Ale velmi snadno můžeme zjisit, že si můžeme dovolit třeba jen půlku toho, co si dovolujeme nyní. A co to bude znamenat? Zkusme každý spočítat sám.

0 0
možnosti