Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Nejsme v izolaci, jen jsme nenastoupili na Titanic, zní z Londýna

Britská vládní koalice byla jednotná v rozhodnutí, že Londýn na nynějším summitu Evropské unie zablokuje změny základní smlouvy EU. Tímto postojem se Británie do izolace nedostala. Řekl to dnes britský ministr zahraničí William Hague.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

O. Firtl

10. 12. 2011 16:17
Nejdůležitější je

bod 6, kde se mluví o pomocí zadluženým státům Eurozóny. Prvních 5 bodů muselo být pracně vymyšleno, aby se bodu 6 nikdo nemohl vyhnout....jak chabé......   

0 0
možnosti

L. Papazian, Ing.

10. 12. 2011 10:29
Jak hluboce se mýlí!

Londýn si dal další gól do vlastní branky. Jejich volba! Klidně mohou  vystoupit z EU, žádná škoda!

0 0
možnosti

J. Krejča

10. 12. 2011 10:43
Re: Jak hluboce se mýlí!

pro GB určitě.

0 0
možnosti

P. Fiala

10. 12. 2011 8:54
Britské finanční sféry - speciálně ta London City

Britští finančníci žijí velmi nadstandardně z obchodů s měnami, akciemi, a dalšímí cennými papíy a dokonce i z "derivátů cenných papírů" (již to slovo první je nějaké jedovaté).

A teď pozor : Jaké procento to je v GDP za celou GB? Podílí se 12% na jejich GDP. Takže závěr, po vstřebání této informace? Byli by opravdu blázni, kdyby si tento výnos z finančních obchodů nějak snížili.

Jenže, asi nás napadne, kdo je jejich zákazník, tedy ten, kterého o tu hodnotu, o těch 12% GDP obírají. Soukromník velmi pečlivě váží za kolik si koupí nějakou měnu či akcie. Tuším, že vlády států, které hospodaří s cizími finančními hodnotami jim tento neskutečný výnos umožňují, a že v těchto vztazích hraje roli korupce je velmi velmi zřejmé.

Zdá se, že i jejich královně tento stav vyhovuje. Nicméně se tím její poddaní budou dostávat do izolace v myslích občanů ostatních států EU. USA a dollar je stár asi 220 roků, EU funguje a roste asi tak roků 50 a Euro se teprve onehdy narodilo. A přesto ekonomiky států EU vytváří o chlup vyšší GDP jak USA a to již 5 roků.

0 0
možnosti

O. Firtl

10. 12. 2011 16:24
Re: Britské finanční sféry - speciálně ta London City

....pozor, je nutné přihlédnout k základnímu bodu vývoje. USA začínalo v bodě 0. EU začínala v bodě 100. Toť podstatný rozdíl.

0 0
možnosti

J. Kanioková

9. 12. 2011 23:25
Doufám, že se naši k V.B. připojí !!!

I Robejšek řekl, že dlouhá "záchrana" eura bude dražší než jeho brzký konec EU se musí vrátit k principům EHS, jinak jde ke dnu..

Vystoupení z EU by neznamenalo ukončení volného obchodu. Možná to málokdo ví, ale volný obchod s evropskými zeměmi nám nezajišťuje Evropská unie, ale Evropský hospodářský prostor – separátní dohoda o volném obchodu mezi evropskými zeměmi, která zahrnuje kromě států EU i Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

Vojenskou bezpečnost nám nezajišťuje EU, ale Smlouva o severoatlantické spolupráci (NATO).

To dobré na západoevropské spolupráci – volný obchod a mezinárodní bezpečnost – nezajišťuje EU, ale EHP a NATO.

0 0
možnosti

J. Kostelanský

9. 12. 2011 23:14
Prečo by to malo Veľkej Británii ublížiť?

Švajčiarsko ani Nórsko nie sú v eurozóne a dokonca ani v Európske únii. A nevedím najmenší náznak, že by s tým mali problémy. Či by Veľká Británia bola alebo nebola v EÚ, nejaký veľký vplyv na ňu by to nemalo.

Úplne chápem Britov, že si nechcú nechať diktovať od Francúzov a počúvať ich nariadenia, keď oni sami sú jednou z príčin súčasných problémov.

0 0
možnosti

O. Firtl

10. 12. 2011 16:34
Re: Prečo by to malo Veľkej Británii ublížiť?

....Švýcarsko není v EU, protože má s EU velmi výhodné hospodářské smlouvy a tak o členství v EU ani nestojí. A Norsko má "volej" a plyn, který EU potřebuje, tak se bez EU obejde. Uvidíme, jak si Norsko povede, až se ruské dodávky rozjedou na "plný plyn"....

0 0
možnosti

J. Esterka

9. 12. 2011 22:36
Je to řečeno jasně

a krástce. Dávno se ví, že se EU i aurozónou potápí. V podpalubí je po krk vody, ale na palubě se ještě zpívá...

0 0
možnosti

j. kříž

9. 12. 2011 20:17
vubec se britům nedivím

že na titanik EU kašlou nepotřebujou ho maj svůj strategickej svazek s USA austrálii

n.zelandem atd. a nepotřebujou na to žádný smlouvy prostě spolu držej basu a jeden se na druhého může spolehnout o tom se eu ani nezdá ta si kompletně lže do kapes a okrádá každej každýho

0 0
možnosti

F. Doušek

9. 12. 2011 20:13
A nutno podotknout, že britové

mají s Titanicem své zkušenosti.

0 0
možnosti