Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Fiskální pakt je uzavřený, vzkazuje do Francie Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová považuje pakt o rozpočtové disciplíně v Evropské unii za uzavřený a odmítá jeho opětovné projednávání, jak požaduje nově zvolený prezident Francie François Hollande.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Urban

9. 5. 2012 8:50
Frau Merkel, jestliže je uzavřený,

tak vám ho teď Francie klidně zase otevře :-)))

0 0
možnosti

P. Pruner

7. 5. 2012 20:54
výdaje a dluhy

Vyjádření píMerkelové je jakási preventivní obrana Jsou obavy, že nový francouzský prezident začne splácet sliby voličům - odchod do důchodu zpět na 60let, 60tisíc učitelských míst navíc apod. Tedy samé výdaje a nové dluhy na toto a na zamýšlenou podporu ekonomiky.

0 0
možnosti

F. Skupík

7. 5. 2012 19:26
No toto!!!

Kolik museli zavřít na 100 dní Francouzů,že poničili plakát Sarkozyho???

Aha,tam nemají odeésáky,tak žřejmě nikoho.

0 0
možnosti

S. Udatný

7. 5. 2012 18:31
v květnu projdou ještě dva balíčky,

které doplní původních šest. balíčků. Pakt, který nepodepsala VB, ČR, Švédsko, Dánsko a ještě jeden stát, tak výsledkem je odpovědná fiskální politika států eurozóny případně států přidružených. Ve výsledku to z znamená, že při neplnění dohodnutých pravidel je na stát uvalen dohled, prakticky exekuce. Stát jako takový musí respektovat rozhodnutí, která přijdou z Bruselu. A nemyslete si, že si někdo řekne je tady špatně já se odstěhuji, na vše je pamatováno, nikam se neodstěhujete a budete dřít bídu dokud nesplatíte dluhy, které jste si nadělali. Toto vše lze dohledat na webu euro-parlamentu ve zprávách pro novináře. Z finančního hlediska je to velmi rozumné, ovšem z hlediska daňového plátce toho kterého státu to stojí za prd.

0 0
možnosti

P. Fiala

7. 5. 2012 17:58
Státní a soukromé subjekty

Vládami jsou vytvářeny "státní" dluhy. Vlády hospodaří se státním majetkem. Vlády hospodaří s vybranými daněmi. Vlády hospodaří s Eury, či národními měnami, a všichni připouští, že s nimi státní úředník "neumí" dobře hospodařit.

Tak proč stále ti "chudobnější" voliči volí lídry levicových idejí (neosocialisty a neokomunisty), kteří působí na vládních úrovních? Proč je tito levicoví vůdcové již neučinili bohatějšími?

GDP (a to pravé bohatství "státu") států EU vytváří euroobčané asi tak z 95% v soukromé sféře (soukromých ekonomikách, jejich majiteli, manažery, výkonnými pracovníky). Státní sféra z tohoto bohatství žije.

Média vytváří dojem, že je to vláda či president, kteří hýbou ekonomikami (spojují je s pojmem stát), že ten to GDP vytváří, že manažeři státu řídí ekonomiky státu. Stát je mnohem robustnější celek nežli státní majetek, daně a přerozdělování vytvářeného bohatství přes státní rozpočet. Jsou to lidé pracující s soukromých ekonomikách, kteří stanovují, jak na tom stát je či bude. Tohoto jsou si Němci náramně vědomi a dle tohoto kritéria konají již mnoho století.

0 0
možnosti

S. Udatný

7. 5. 2012 16:46
EMS - úryvek

Guvernéři budou požívat imunity ode všech forem justičního procesu a budou mít imunitu vůči prohledávání, zabavování, konfiskaci, vyvlastnění či jakýmkoliv dalším formám odejmutí, odebrání či zabavení výkonnou, soudní, administrativní či legislativní akcí.

zdroj: http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/198-evropsky-fiskalni-pakt-cili-financni-diktatura

samozřejmě lze toto vše dohledat, jestli toto někdo podepíše, tak nás už zachrání jen válka. Proč myslíte, že toto podepsaly jiné státy, protože si myslí, že se dohody nemusí plnit, ale dohody se musí plnit.

0 0
možnosti

L. Papazian, Ing.

7. 5. 2012 16:43
Každá smlouva je vypověditelná, změnitelná,

ale po dohodě zúčastněných stran a podle stanovených previdel. Ty musí ctít i ti, co chtějí něco měnit, resp. musí ctít doposud platné a závazné závazky svých předchůdců. V tom má Německo pravdu, ale jinak vše se vyvíjí a je to demokratické, že nic není dogma na věčné časy, to pochopitelně nesouvisí s volbami, ale pokud daný stát, resp. jeho reprezentace se dopracuje k jinému názoru, pak je logické, že ho chce prosazovat a žádá i změnu textu. Změna ale není jednoduchá, to má pravdu i Německo, ale změnitelné je vše. Je také pravda, že ratifikační proces změn je proces náročný, do té doby ale platí stávající text smlouvy (ratifikovaný)... Určitá nastavená složitost při změnách je logická, má právě bránit od zmatených unáhlených změn, je snahou o stabilnost přijatých dokumentů, proto ona náročnost při změnách. Ale změny jsou možné a strašit před nimi je hloupost, pokud vědění přišlo na lepší řešení, proč trvat na zastaralém? Řekl bych, že nic není tak horké, ale novináři vše trochu překroutí a udělají z toho drama. Možná také proto, že se v problematice neorientují nebo dostali zmatené podklady... Pravda je, že fiskální pakt je uzavřený. To také nikdo ani z  Francie nezpochybňuje.

0 0
možnosti

J. Mrázek

7. 5. 2012 15:56
TOHLE je stokrát horší

Ekonom Pavel Kohout na Finmag:

Poslanecká sněmovna včera o týden odsunula rozhodnutí, zda Česká republika přistoupí ke smlouvě o Evropském stabilizačním mechanismu. Zastupitelé mají ještě sedm dní na to, aby si uvědomili, že pro stabilitu republiky je kriticky důležité tuto smlouvu odmítnout.…

Veřejná debata o Evropském stabilizačním programu (ESM) byla ututlána. Proč: obsah smlouvy je natolik skandální, že se téměř vzpírá uvěření. Pro začátek: „Členové Evropského stabilizačního mechanismu se tímto neodvolatelně a bezpodmínečně zavazují zaplatit jakýkoliv kapitálový požadavek, který vůči nim bude učiněn, a to do sedmi dnů od obdržení požadavku.“…Co se stane, když nezaplatíme? „ESM má plnou právní kompetenci zahájit právní řízení. ESM, jeho majetek, financování a aktiva požívají imunity vůči všem formám soudního procesu. Majetek, financování a aktiva ESM požívají imunity vůči prohlídce, záběru, konfiskaci, vyvlastnění nebo jiné formě exekuce, odebrání nebo zabavení exekutivním, soudním, správním nebo legislativním aktem.“

Velikost možných požadavků? Závazek České republiky vyplývající z Evropského stabilizačního mechanismu bude zahrnovat zhruba 40 miliard korun splaceného kapitálu a povinnost dodat dalších cca 310 miliard korun v případě potřeby. Rada guvernérů ESM může tento kapitál ještě navyšovat. Není stanovena horní mez našich závazků.…

Schválení smlouvy o ESM prosazuje Karel Schwarzenberg. Ministr zahraničí, kterému jde primárně o to, aby jej potentáti z Unie poplácávali po ramenou. Ministr, který v přímém televizním přenosu vyjádřil svoji loajalitu evropskému superstátu, nemůže hájit zájmy České republiky. Pokud Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválí tunel jménem Evropský stabilizační mechanismus, budeme ještě nostalgicky vzpomínat na Viktora Koženého. Ten se spokojil s málem. A aspoň neměl imunitu.

0 0
možnosti

Z. TrSek

7. 5. 2012 16:25
Re: TOHLE je stokrát horší

Ach jo dalsi klausohujer.

Stavite se ze to v tom paktu vubec ale vubec neni?

0 0
možnosti

M. Vápeník

7. 5. 2012 14:20
*

Sláva, třikrát sláva všem mistrům růstu. Startéři růstu, vytvářeči růstu, ano, přímo bych řekl růstoví kreativci. Za růst! Proti škrtům! Růst sem! Víc růstu!

0 0
možnosti

M. Vápeník

7. 5. 2012 14:01
*

Merkelová, nekecej do toho. Hollande teď nastartuje růst, to budeš valit bulvy. Narve Eurošky do ekonomiky a to růst startovat jedna radost. Brrrrm, brrrm, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrm!

0 0
možnosti

J. Kanioková

7. 5. 2012 16:51
:))))))

jo jo, nastrtuje.... ale za čí kačky? Už tak má Francie zadlužení 87% HDP... kdy to dotáhne na 100%.....?

0 0
možnosti