Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Brusel chce zakázat nezaměstnanost mladých, práci jim má zaručit stát

Vedle kvót na počet žen ve vedení velkých společností chystá Evropská komise další z návrhů, které budí rozpaky. Podle připravované směrnice by totiž měly státy EU nově garantovat pracovní místa všem lidem do 25 let. Jak toho dosáhnout, ale zatím jisté není.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Stavěl

4. 12. 2012 18:24
Jednoduchý recept

Stát nejlépe podpoří ekonomiku tím, že se do ní nebude s*át. Pár jednoduchých pravidel pro podnikání, jednoduchý daňový systém s nízkými daněmi, byrokracie limitně se blížící nule a voila.

Čím více různych kvót, nařízení, úředníků a papírování, tím menší efektivita.

0 0
možnosti

J. Kotalík

5. 12. 2012 16:46
Re: Jednoduchý recept

Jo, to by byla nádhera...

Ale čím by se pak živily ty tisíce nemakačenků na teplých úřednických místečkách, žeano.

0 0
možnosti

J. Frgalova

4. 12. 2012 13:37
no proč ne

ale je třeba si uvědomit, že aby fungovalo tržní hospodářství, musí zase někdo jiný o práci přijít, a kdo to bude?

Pokud ovšem, nebudeme opět ,jako kdysi tolerovat a živit, umělou zaměstnanost, což by v praxi znamenalo, že budeme mít menší mzdy a to proto, že musíme akceptovat dělení těchto nákladů mezi všechny, pár zbohatlíků by nás nevytrhlo.

0 0
možnosti

P. Masner

4. 12. 2012 12:02
Jsme věřící!

Jenomže místo v Boha věříme ve stát! ;-)

0 0
možnosti

Z. Kulhánková

4. 12. 2012 3:41
Úloha státu je v podpoře drobného podnikání,

což je živná půda každé ekonomiky, která vytváří pracovní místa. Povinná zaměstnanost na befel nefunguje, to už jsme tu jednou měli.

0 0
možnosti

P. Zeman

4. 12. 2012 15:25
Re: Úloha státu je v podpoře drobného podnikání,

Myslím, že úplně stačí, když stát nebude drobnému podnikání házet klacky pod nohy. Na nějakou podporu bych se raději jakožto živnostník nespoléhal.

0 0
možnosti

C. Šíma

3. 12. 2012 22:38
Stát by to měl zajistit tak, že by přinutil boháče,

aby jim tu práci dali. Stejně mají prachů, že neví co s nimi. Aspoň by se tak bezezbytku naplnila ta jejich teorie o "prokapávání kapitálu od bohatých k chudým".

23.7.2012

Bohatství "neprokapává" k chudým - prostě odtéká do zahraničí

http://www.blisty.cz/art/64228.html

0 0
možnosti

J. Kotalík

4. 12. 2012 0:03
Re: Stát by to měl zajistit tak, že by přinutil boháče,

Čili, nutit jednu skupinu obyvatel, aby povinně podporovala tu druhou, z nějakého důvodu, kterému mají mnozí ještě tu drzost říkat "spravedlnost". To už jsem někde slyšel.

0 0
možnosti

J. Kotalík

3. 12. 2012 21:55
Za chvíli dostanou ještě lepší nápad:

Zrušit zákon zachování energie. Takový zákon je přeci proti blahobytu evropského lidu. A pak se budeme mít všichni dobře. Samozřejmě je třeba vydat tak 5000listový spis o tom, jak moc dobře se budeme mít, když zákon zachování energie zrušíme.

0 0
možnosti

C. Šíma

3. 12. 2012 22:24
Re: Za chvíli dostanou ještě lepší nápad:

Zákon o zachování energie zrušíte Vy sám a rád, až ty hromady mladých nezaměstnaných začnou dělat bordel.

Jan Sokol: Volný čas jako rizikový faktor

http://www.jansokol.cz/cs/n-v-volny-cas.php

Minule to vyřešila válka. Máme se na co těšit.

0 0
možnosti

J. Kotalík

3. 12. 2012 21:47
A za tohle tečou do Bruselu ty nehorázné prachy?

Aby za extra platy vymýšleli takovéhle hovadiny?

0 0
možnosti

D. Stirský

3. 12. 2012 21:22
Nevím, zda je to pravda, ale:

Kamarádka byla služebně v Japonsku. A byla překvapena, když v hotelu za každým rohem stál nějaký olivrejovaný Japončík a třeba se jí jen uklonil nebo jí otevřel dveře. I ptala se místních, co to má být? Že to přece musí být velmi neefektivní! Tolik "čičmundů" na každém rohu. I odpověděli jí, že takto řeší nezaměstnanost. Raději zaměstnají někde 10 lidí navíc, vlastně zbytečně, jen aby lidé nedřepěli doma a nepustli. Prý to patří k jejich tradici. To mně připadá rozumné: ale muselo by to i u nás patřit k dobrému tónu, mělo by to být vlastně samozřejmostí, zejména u velkých firem. Že holt budou mít několik lidí - aniž oni by to tušili - tak nějak jen pro dobro věci. Ale jakmile na to bude unijní mustr, jest to cesta do pekla. Pak se bude muset založit úřad, který to bude kontrolovat, pak úřad pro dohled nad kontrolujícími úřady... 

0 0
možnosti

P. Broda

3. 12. 2012 21:14
NO já bych byl pro

Sice to evokuje , pro nás socialistické myšlení plné zaměstnanosti .Nicméně v podobný model funguje například v Rakousku .Rakousko a to mi dáte určitě za pravdu je České mentalitě nejbližší a socialismus ani s tou lidskou tváří nezažil .

Stát potřebuje daňové poplatníky .Když já kupuji stroj, který mi má vydělávat musím ho zaplatit a pravidelně servisovat aby mi vydělával .Pro stát je daňový poplatník to samé . Musí dbát aby se kvalitně vzdělal a aby získal zkušenosti . Dovedu si představit že student dostane stáž nebo dotované místo třeba i v soukromé firmě kde získá zkušenosti . Stát to více méně nebude stát nic jelikož vyplácet podporu nebo dotovat nějaké místo vyjde nastejno . Nicméně do budoucna si vychovává odborníky, kteří místo pobírání dávek získají praxi a následně na trhu práce nebo v podnikatelském prostředí budou platit daně . Místo toho aby na ně doplácel v investicích na léčení drogových závislých nebo živení v nápravných ústavech .

0 0
možnosti

J. Kotalík

3. 12. 2012 21:49
Re: NO já bych byl pro

Neřekl bych. To, že bude mít mladý člověk jisté místo i v případě, že ho vyhodí, ho motivuje leda tak flákat to ještě víc a nesnažit se být odborníkem. Unie zas vymyslela pěknou hovadinu.

0 0
možnosti

P. Bureš

3. 12. 2012 20:19
proboha

..Španělsko, které zužuje téměř 30procentní nezaměstnanost.

Jen mě zajímá, Španělsko se zužuje podle poledníků nebo rovnoběžek? Já jestli se tedy rozšiřuje Gibraltarský průliv. Hraje v tom nějakou roli kontinentální drift? Časoprostorová anomálie? Neznalost češtiny?

0 0
možnosti