Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

‚Diskriminace‘: v Německém lančmítu bylo vepřové maso, v českém drůbeží separát

Potraviny prodávané v pěti evropských státech mají přes podobné obaly odlišné složení. Z 21 zkoumaných produktů, které měly stejný marketingový záměr, byly shodné tři, řekl v úterý na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Průzkum, který stál stát téměř půl milionu korun, provedla Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J. Jurax

11. 7. 2017 17:52

No jo, řešením je nekupovat lančmít. Nejen značky Tulip ... a vůbec pečlivě volit, co kupujete.

Pokud možno nekupovat nadnárodní značky, zejména ne německé; vyhýbat se hypersuper; kupovat čerstvé suroviny pokud lze především tuzemského původu a z nich vařit. To jsou základy sebeobrany spotřebitele.

Ovšem u pracích prášků je to těžké - tady snad jiné než nadnárodní značky ke koupi nejsou.

0 0
možnosti
LM

11. 7. 2017 18:03

>Pokud možno nekupovat nadnárodní značky, zejména ne německé;<

Ten zakopany pes je jinde a tim je to nesmysl! Nekdo to tak vsechno musi extra objednavat!

0 0
možnosti
FD

11. 7. 2017 17:50

Lančmít Tulip jsem jednou koupil. Fakt se to nedalo jíst a dcera to odmítla i pro psa..

0 0
možnosti

11. 7. 2017 17:50

EUrokomisařka Jourová (hnutí ANO) pro oblast -Spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů-

je ve funkci již několik let a s tímto problémem neudělala zhola nic. O rovnosti mužů a žen se dá plkat dokola, ale tlak globálních, většinou německých, obchodních řetězců je na funkcionářku ANO moc silný (možná i nějaké to všimné do kapsičky dají) takže východní untermensch který pracuje za zlomkové mzdy si navíc za tyto mzdy musí kupovat šunt, který by Němci nepozřeli.

0 0
možnosti
FD

11. 7. 2017 17:52

Největším dovozcem drůbežího separátu z Polska jsou Babišovy Kostelecké uzeniny.

Nemůže jít proti svému šéfovi. Chápejte. A i jinak je Jourová k ničemu.

0 0
možnosti
IB

I. Břízová

11. 7. 2017 17:34

Je zajímavé, že lančmít se může jmenovat lančmít i se separátem.Ale tuzemský rum přece není žádný rum!!

0 0
možnosti
JM

J. Moravec 996

11. 7. 2017 18:28

Luncheon meat je z anglickeho lunch=obed/presnidavka a meat=maso. Drubezi separat je drubezi maso. Tak kde je problem? Kdyby tam nebylo maso, ale treba kuze, pak by se to nesmelo jmenovat "meat".

0 0
možnosti

11. 7. 2017 17:26

Základní příčinu tohoto nežádoucího stavu však novináři neuvádějí. Snad záměrně. Výrobci totiž obchodníkům (nejen přímým, ale i firmám export - import) dodávají to, co si oni objednali. Pokud požadují výrobky za ceny nedosahující ani náklady, aby si mohli dále účtovat 100% marži, výrobci ani jinou možnost nemají. Naříkat zde směrem k EU není na místě, to je zase jen socanský přístup. Nutné je něco jiného. Udělat si pořádek doma a zásadně a tvrdě trestat ty obchodníky, kteří se tímto provinili. Třeba zákazem činnosti. Pokud by stát k tomuto problému přistoupil tímto způsobem, mám za to, že by problém byl vyřešen rychle a téměř navždy. Jde totiž o to, že pokud nepoctiví dovozci a obchodníci jsou nestíhaní za takovéto podvody chovají se logicky tak , jak se chovají.

0 0
možnosti
JJ

11. 7. 2017 17:34

Je mi líto. Jestliže je v zemích EU jeden a týž výrobek stejného výrobce, pod stejným názvem a ve stejném obalu prodáván v různé kvalitě . nejedná se o "socanský přístup", ale o klamání spotřebitele. Svého času, když nám EU zakázala pro náš tuzemák používat název Rum, bylo to vysvětlováno tak, že spotřebitelé právě v rámci unie očekávají pod názvem konkrétní potraviny stejnou chuť a kvalitu...

0 0
možnosti
RG

R. Gattringer

11. 7. 2017 16:57

Nejhorší na tom je, že u potravin na českém trhu neplatí, že když si připlatím, mám zaručenou kvalitu.

0 0
možnosti

11. 7. 2017 17:37

Obchodníci a zejména ti, kteří nejsou součástí mezinárodních řetězců prodávají jen to, co jim velkoobchod nabízí. Když například prodejnám železářství jsou nabízeny jen čínské nekvalitní výrobky, přičemž jiné, kvalitní výrobky nabízeny nejsou téměř vůbec, koneční prodejci nic jiného prodávat ani nemohou. Pokud se týče potravin, situace je stejná, pouze výrobce je jiný. A čí je to vina? Nikoliv polských výrobců, ale našich dovozců. Zajímavé ovšem je, že např. na polském trhu se vůbec neprodávají vysoce nekvalitní polské potraviny. Ty se prodávají na trhu našem. Všechhny tato problémy vězí v našem socialistickoanarchistickém politickém systému, který dovoluje podvodníkům téměř vše. Odvolává se přitom na nějakou demokracii, přičemž ani netuší, co to ona demokracie je. Politici si pletou demokracii s absolutní svobodou, která je však ukazatelem anarchie, nikoliv demokracie. Jde zásadně

0 0
možnosti
PB

P. Bárta 150

11. 7. 2017 16:52

Tulip není německý výrobek. Tulip je dánský

0 0
možnosti

11. 7. 2017 18:10

Made in EU?

0 0
možnosti