Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Barroso kritizuje finanční sektor, za krizi musí zaplatit

Lídři Evropské unie a zástupci podnikatelů i odborů se dnes na summitu tripartity shodli na potřebě stabilizovat unii a hlavně eurozónu, která se nyní zmítá pod dopady dluhové krize. Šéf Evropské komise José Barroso se pak před novináři pustil do finančního sektoru.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kanioková

17. 10. 2011 22:25
Barroso, ten maoista a celá socialistická EU, ať už jdou do

jádro pudla hezky vystihuje tento postřeh:

"Dovolím si zkratku: Euroamerická civilizace byla sebejistá a úspěšná, dokud vyráběla lokomotivy, boty a oděvy a vyvážela je do ostatního světa.

Z toho zbohatla, změkla a zblbla a dopustila, aby její "ideologický" prapor převzali užvanění, hloupí a nadutí intelektuálové, kteří mají obrovskou chuť každému říkat, co je správné, ale neumějí pořádně spočítat trojčlenku a mají ke všemu konkrétnímu a dokazatelnému nedůvěru a odpor, a proto humanitní pavědy nadřazují nad vědy exaktní.

Zatím ještě prožírají zbytky bohatství, které nevytvořili. Až už nebude co prožrat, obsadí Evropu civilizace, které dnes vyrábějí boty, telefony a počítače, a kterým zatím v kožichu nesedí humanisticky vzdělaní paraziti s přerozdělenými platy."

--- konec citace --

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

17. 10. 2011 14:58
Finanční trhy, finanční sektor?

Finanční sektor ani finanční trh za nic nemůže. Proč? Jsou to abstrakní pojmy, a ještě navíc dynamicky se měnící. Víme že existují "elektronické peníze", "elektronické finanční operace", "deriváty", atd.? Uvedené finanční trhy (který sektor?) jsou pouze reálné nástroje v systému EKONOMIKA, které užívají lidé. Užívají je velmi chytří lidé a nejsou jen, tak osamoceni, jak vídáme ze záběrů TV na NYSE a jiných "trzích". Jsou to hlavně lidé v bankách s několika, či nemnoha desítek akcionáři, kteří dávají pokyny k transakcím s vklady od firem, vlád, občanů. Pak je zde docela dost právníků připravujících "potřebné zákony", pak jsou zde osvědčení lídři osvědčených politických stran, na jejihž pokyn straníkům se zákony odhlasují a zdůvodní proč jsou pro občany potřeba. A v neposlední řadě jsou zde mediální magnáti, kteří vedou politiky i veřejnost správným směrem. Jak je snadné zničit předsedu vlády po návštěvě nějakého ustavujícího se novinářského plátku za účelem "kulturní" osvěty (kdepak je konec těm lidem co byli účastni)? Či naopak vytažení na výsluní opozičního politika, který dokáže, po návštěvě Moskvy, svrhnout vládu, která řídí veškeré instituce v EU?

Pokud se medituje nad reálnou situací větami s abstraktními pojmy, nikam to nevede. Proč neuvést jména a příjmení osob i institucí v níhž působí lidé, kteří vytváří na finančních trzích problémy, ne-li lidově řečeno okrádají jiné lidi.

Odkud kam se finance přesouvají? Vždyť to má být zaznamenáváno a vlády to mají mít k dispozici. Jenže třeba v ČR to pouze využije jeden vládní politik vůči jinému, když ho chce zničit. Proč tyto informace nevyžadují poslanci po ministru financí, jsou našimi zástupci. Konají poslanci svou práci alespoň dobře?

0 0
možnosti
RT

R. Tichý

17. 10. 2011 14:44
popleta?

Asi tomu nerozumím. Banky půjčovaly a vlády prožíraly (s nimi i obyvatelstvo zvyklé na sociální blahobyt). Ve chvíli, kdy banky již půjčovat něchtějí/nemohou, mají zaplatit za to, že půjčovaly?? Zajímalo by mě, kdy "zaplatí" ti, kteří si půjčovali. Zejména pak politici. Daňoví poplatníci to totiž zaplatí určitě.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

17. 10. 2011 22:22
Přesně !

0 0
možnosti