14. května 2013 11:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Burgery, koktejly i pizza. Do Česka míří desítka amerických restaurací

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 15Diskuse
Dvojitý cheesburger podle vlastní chuti z restaurace Denny's | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojitý cheesburger podle vlastní chuti z restaurace Denny's | foto: Reprofoto

PRAHA Na český trh se letos chystá vstoupit deset velkých amerických řetězců restaurací a provozoven rychlého občerstvení. Mezi nimi jsou Church's Chicken, Dairy Queen, Papa John's Pizza nebo Denny's. Řetězce nyní hledají v Česku masterfranšízové partnery.

Na tuzemský trh má zájem vstoupit například řetězec Church's Chicken, druhý největší řetězec kuřecího rychlého občerstvení na světě. Známý je hlavně tradičními kořeněnými kuřecími pokrmy a dalšími specialitami jižanský států USA.

Dalším řetězcem, který jedná o vstupu do Česka, je americká fast foodová legenda Dairy Queen vlastněná miliardářem Warrenem Buffettem. Řetězec nabízí nealkoholické a mléčné koktejly, smoothies (ovocné a zeleninové koktejly) i rychlé občerstvení v šesti tisících pobočkách po celém světě.

Síť samoobslužných restaurací u odpočívadel Denny's.

Denny's je restaurační koncept známý již 60 let jako America's Diner. Patří mezi největší americké rodinné restaurační řetězce. V současné době provozuje 2100 restaurací v deseti zemích světa, je známý tím, že má otevřeno nonstop. O vstup na tuzemský trh má zájem i Papa John's Pizza, třetí největší řetězec pizzerií na světě.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle České asociace franchisingu míří na tuzemský trh také zmrzlinářský řetězec Cold Stone Creamery, Great American Cookies prodávající čokoládové sušenky, řetězec provozoven specializovaných na prodej prémiové ručně míchané zmrzliny a dezertů Marble Slab Creamery a také americká preclíková jednička Pretzel Maker.

Dalším zmrzlinářským řetězcem, který míří do Česka je Rita's Italian Ice, ten v USA provozuje již 550 prodejen. Zájem o české zákazníky má také americký řetězec Broaster Chicken.

Lidovky.cz, ČTK
  • 15Diskuse