7. srpna 2015 12:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Další MHD na vodě. Šestý pražský přívoz láká na čalouněná křesla

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Šestý pražský přívoz v Holešovicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šestý pražský přívoz v Holešovicích. | foto: ČTK

PRAHA Na Vltavu v Praze poprvé s cestujícími vyplul nový přívoz. Spojí Holešovice s ostrovem Štvanice a Karlínem. Slavností křest, při němž dostane loď jméno, bude ve znamení říčního pikniku na Štvanici. Jde o šestý pražský přívoz.

Loď sveze najednou až deset lidí. Vítáni jsou podle provozovatele i cyklisté a cestující s kočárky. Loď bude součástí pražské integrované dopravy, stejně jako u ostatních přívozů při cestě lidé zaplatí jízdné jako v pražské MHD. 

Přívoz je v Praze trvale na dalších pěti místech, mimo jiné v Podbabě a v Modřanech.

Praha 7 zamýšlela původně zavést a provozovat přívoz sama a od lidí vybírat symbolické jízdné. Kvůli vysokým nákladům se ale nakonec obrátila na magistrát s žádostí o pomoc. 

Podle aktuálních údajů bude loďka v letošní sezoně přes Vltavu jezdit ve zkušebním provozu do 1. listopadu. Plná sezona od dubna do října vyjde na 1,3 milionu korun. Převozník od jara do podzimu najezdí přes řeku víc než pět tisíc kilometrů.

Šestý pražský přívoz v Holešovicích.
Šestý pražský přívoz v Holešovicích.

„Rozhodli jsme se dát cestujícím co nejkvalitnější a nejkomfortnější plavidlo,“ řekl Richard Vojta za provozovatele, Pražskou paroplavební společnost. Zcela novou loďku s čalouněnými sedadly nechala firma přivézt z Holandska. 

„Věřím, že loď vydrží i nepříznivé počasí, ač bude její údržba náročnější,“ uvedl Vojta. Přívoz je bezbariérový, umožní snazší přepravu kočárků a jízdních kol. Pořizovací cenu společnost nezveřejnila.

ČTK
  • 4Diskuse
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!