Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Komu zvoní hrana? Kominíkům!

Kominíci se stávají ohroženým druhem. Zájem vzdělávat se v tomto oboru má totiž rok od roku stále méně žáků. Ti se sice chtějí učňovským oborům věnovat, kominictví ale mezi ně určitě nepatří.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

marie

7. 10. 2007 14:20
co nás "nezajímá"?

včera jsme se dívali na zprávy v televizi,a byli jsme naprosto konsternováni informací, kde nám bylo oznámeno, že :" byl "za dobré chování" - propuštěn na "dovolenou", Karel Srba, který byl odsouzen ke 12 letům, za přípravu vraždy novinářky Slonkové, který sdělil, že se odvolá k Ústavnímu soudu, to znamená, že pan Srba, má pocit že jsou porušována jeho ústavní práva, a že mezi jeho základní lidská práva patří "právo" zabíjet lidi ?

0 0
možnosti

Thyl

4. 10. 2007 22:18
A potřebuje ty komíny vůbec ještě někdo?

Nezakázali náhodou zelení rozdělávat oheň, případně topit?

0 0
možnosti

boleslav1

5. 10. 2007 23:23
Re: A potřebuje ty komíny vůbec ještě někdo?

v californii se uz nestavi nove domy s kominem,jak jsem slysel vic nez 10 let.krb samozrejme muzete mit, s obrazovkou a na ni si muzete poustet zaznam praskajiciho ohne!!PROGRESS.

0 0
možnosti

Vlastimil Kornas

4. 10. 2007 17:49
Kominictví

řidiči kamiónů,svářeči,kuchaři,švadleny,strojaři,zubaři... výčet je dlouhý.Lidí je dost,pracovníků málo.

0 0
možnosti

čut

4. 10. 2007 11:54
Ještě přihoďte

jejich choroby z povolání.

0 0
možnosti

R

4. 10. 2007 11:28
chybná definice profese

Já myslím, že je problém v tom, že se tahle profese bere postaru, to znamená v první řadě štětku na záda, vylézt na střechu a vyšúrovat ten komín.  A až v dalších řadách jsou další věci.  Jenže dneska už nestačí vyčistit od sazí jakousi díru, kterou kdysi z cihel postavil zedník. Dneska se při vytápení maximálně sleduje účinnost a počítá se každé kilo paliva spálené navíc. To ale nejde bez komínu přizpůsobeného přesně na míru konkrétnímu spotřebiči.  Proto je třeba dát dohromady kominíka s procesem přizpůsoberní toho komína spotřebiči. Jako obor by se měl obor kominík spojit s oborem projektování a stavění komínů místo jejich obyčejného čištění s prováděním revizí a kontrolou.  Potom ti lepší kominici budou komíny projektovat a stavět a pomocí chytrých mašinek a přenosných computerů revidovat jejich stav. Tím bude tento obor tahat nové zájemce. A teprve když kominík zjistí, že komín je zaněšený, tak teprve potom vytáhne štětku a bude čistit.  A ti hirší negramotní atd budou jen čistit jako ti současní teď.

0 0
možnosti

Abonent

4. 10. 2007 21:24
Chybná úvaha laika

Vážený "R", všechno, co jste popsal jako jakýsi cílový stav, funguje již dnes.

Odborná kominická firma v součinnosti s projekantem nebo technickým dozorem investora navrhne optimální komín, provede příslušné práce, vystaví atest Revizní zpráva ke spalinové cestě.

A poté provádí předepsané periodické prohlídky.

Poklona.

0 0
možnosti

lucina

4. 10. 2007 11:06
kominictví

Vy byste to dělal? Rozhodující jsou peníze. Když bude kominictví lukrativní, bude o ně zájem (stejně jako horolezci opravují fasády).

0 0
možnosti