Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Trichet: Eurozóna je epicentrem celosvětové dluhové krize

Prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet označil za epicentrum celosvětové dluhové krize Eurozónu. Varoval také, že současná situace je vrtkavější než v době krachu americké banky Lehman Brothers v roce 2008. Trhy totiž podle něj přestaly věřit, že klíčové země se nemohou dostat do platební neschopnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Kanioková

24. 9. 2011 19:22
Ano, pořád jim jde jen a jen o BANKY !!!

Ne o lidi, ať jdou do haj...  MUSÍ nechat krachnout Řecko !!! A další, kteří se k tomu blíží, to ONI pohřbívají EU

0 0
možnosti

P. Fiala

24. 9. 2011 13:14
Vnímání reality

Eurozona je základní množinou ekonomik, které spolu s ostatními státy EU vytvářejí již několik roků o chlup větší GDP nežli USA.

Uvědomujeme si, že před asi 20 roky skončila v Evropě Studená válka, před a za Železnou oponou? Lídři USA a lídři SSSR si zde léčili (respektive zbrojařské komplexy na obou stranách) své ideové a mocenské komplexy. Vzpomeňte na ekonomiky, které vyráběly pro zbrojení a byly připraveny jet na 100% válečnou výrobu a obětovat spoustu mladých mužů a spoustu civilního obyvatelstva. Ti lídři se naštěstí umoudřili (spíše ti v SSSR). Ty všechny vojenské výroby se musily předělat na výroby mírové, a takové procesy většího rozsahu není možné udělat ze dne na den a ani to nejde udělat ZADARMO. Vnímáme také, že nové mírové vize států v západnější a snad i ve střední Evropě jsou o svobodách lidí, o svobodách byznysu, o pohybu zboží a lidí o mezistátní  a unijní integraci, která více posiluje mírové ideje a vytváří sílu ekonomickou i sílu vojenskou. Ten pohyb zboží (též surovin, polotovarů a osob svobodných občanů EU) by nenyl možný a vůbec již ne rychlý, nebýt dálniční infrastruktury již vybudované, budované a plánované (již těch Km nebude mnoho) a to stojí také obrovské miliardy peněz. Pro domácí lid v malých státech jsou tyto dálnice obrovský přepych, ale využívají tyto komunikáty všichni z EU i mimo ni a byznys se hýbe a roste. Roste i díky obchodním smlouvám s Čínou, kde Euro hraje svou roli a Číňané jej uznávají, vnímají ekonomickou a vědeckotechnickou sílu integrovaných států v EU.

0 0
možnosti

S. Krejcar

24. 9. 2011 14:01
Re: Vnímání reality

S timto se da jen souhlasit.Ale souhlasim i s tim aby po dvaceti letech sjednocene Evropy,se EU přemiklovala na profesionalni společenstvi statu a narodu,nikoli na navrat Rakouska-Uherska ale na společnost narodu se svoji neměnnou identitou a zvyky(nemaji nic společneho s komunismem ani fašismem).Stejně jako v rodině nejsou všichni uspěšnymi genii tak ani ve společnosti narodu to nemuže byt jinak.Za dobu lidske civilizace v žadnem společenskem obdobi nebyli jen narody uspěšne a prosperujici a ti ostatni.Lidska svoboda je ale pojimana každym trochu jinak.Pokud někomu jen stači přejimat moudra a uspěch jinych je to věc jeho(at za to plati),ale pokud se najde někdo kdo dokaže byt i hybnym elementem v posunuti lidstva dale nemělo by se mu branit.-Nemam na mysli politicke ideologie a extremisticke antiobčanske projevy.- Za dvacet let navratuČR  do Evropy se zde bohužel nenašel žadny Bata,Vejvoda,Gočar.-Dnešni zbohatlici sice na jedne straně kaži jedno a na druhe straně konaji druhe.Vojensky biznys je všude na Světě hybbnou silou nejen v zastrašovani ale i v vyvoji novych technologii.Je smutne,že se rozlišuji zbraně obrane a utočne,rozdil v nich prakticky neni a obě zabijeji lidi,at se jedna o pořadkove nebo teroristicke sily.Pro vyrobce a obchodniky je to vždy vydělek.

0 0
možnosti