Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Čeští Řekové se bojí: 'Drachma by byla návratem do středověku'

V Česku už dlouhou dobu žijí a pracují, kořeny ale mají v zemi, kterou každý den skloňují všechny ekonomické kapacity a média. Jak hodnotí současnou situaci Řecka a jeho budoucnost 'čeští' Řekové?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A. Machacek

7. 6. 2012 20:25
Majitel restaurace a jeho matka

Zeptejte se pani Isardosove matky majitele restaurace v cesku  jestli cely zivot platila poctive dane a jestli si aspon jednou koupila jizdenku na podzemni drahu. Jestli byla jako 90% Reku kradla a sidila jako temer cela zeme.

0 0
možnosti

H. Grúbr

6. 6. 2012 16:30
Mám pocit, že "Čeští Řekové"

vědí o situaci v Řecku totéž co čeští neřekové. Jestli tady je průměrný důchod na úrovni 300 ojro a tam 1500 ojro, tak to by se měli jít opláchnout a nedělat vlny.

0 0
možnosti

R. Smatana

6. 6. 2012 13:13
Pekne povedané

Gréci potrebujú istoty - teraz ich stratili a dostali strach. My tu istoty nemáme už od 1990 -teho roku a preto sa ľudia musia poriadne snažiť, aby vyžili a zabezpečili deťom budúcnosť. Grékom skončil socializmus a vylihovanie pri ouze. Tí šikovnejší si zvyknú na kapitalizmus a život bez istôt 100% dôchodkov, 15-tich platov a vegetovaniu v štátnych službách. Časť populácie namiesto toho, aby si vyhrnula rukávy a pustila do práce na niečom zmysluplnom emigruje do stabilnejšej krajiny v domnení, že sa tam bude ľahko žiť a bude pokračovať v istotách. Pripomína mi to mnohých Slovákov, ktorí keď sa na Slovensku neuplatnia, idú do Prahy. Tvrdia, že to doma nestojí za nič, ale pravda väčšinou býva prozaickejšia. Vyberú si najľahšiu možnú cestu - ako mladí Gréci. Česť výnimkám.

0 0
možnosti

D. Šimáček

6. 6. 2012 12:21
no tak ať se vrátí do středověku

nebo ještě lépe do starověku doby svého rozkvětu. Ať si mají euro, ale ať si své dluhy zaplatí sami nebo zbankrotují , úroková míra za kterou jim banky půjčují vyjadřuje míru rizika , že nebude půjčka splacena. Tak šup do bankrotu, což zemi okamžitě odřízne od zdroje financí, no a pak jim nezbyde nic jiného než devalvovat, což s eurem asi nepůjde, anebo se pořádně uskrovnit , .. prodělat občanskou válku, a při ní si uvědomit kdo za to může (nezodpovědné vlády dosazené nezodpovědnými voliči) A HLAVNĚ VZÍT SI Z TOHO PONAUČENÍ

0 0
možnosti

I. Mikenda

6. 6. 2012 9:55
OPĚT VYMÝVÁNÍ MOZKŮ.

Včera jsem četl statistiku OECD. Kupní síla průměrné řecké rodiny je o 35% větší než průměrné české rodiny. Jedná se o kupní sílu ne, o holý přepočet euro-koruna. Stačí se troch uskrovnit. Žít na naši úrovni a Evropa i Řecko budou mít po problémech.

0 0
možnosti

F. Filipínec

6. 6. 2012 8:20
Nechápaví řekové

Vysvětlete někdo řekům, že zahraniční pomoc spočívá zejména v tom, že za ně Evropa převezme dluhy, a ty dluhu samozřejmě musí zaplatit vč. úroků. Jejich představa je, že dluhy se jim odpustí a Evropa jim půjčí na spotřebu. Stále nechápou, že dluží peníze, které věřitelé chtějí zpátky a Evropa jim pomáhá v tom, že posouvá splatnost dluhu.

0 0
možnosti

P. Fiala

6. 6. 2012 8:19
LN po třech rocích objevují "Ameriku"-"Řecko"?

LN by také měli objevit "ČR s jejím státním dluhem 1600 miliard Kč", a ptát se CO se za tyto Kč střádajících mas občanů (za státní-vládní dluhopisy vyměněné) ve státních investicích postavilo a jaké výnosy z těchto staveb-investic stát inkasuje.

Dosud patrně žádné, rozpočet se krátí a byly vypsány nové daně. Vláda je schopna splácet sotva úroky z jistiny 1600 miliard Kč, které činí snad již 60 miliard ročně. Též by mohly LN objevit, které finanční ústavy těch 1600 mlr Kč s ministerstvy financí sjednaly aby občané viděli kdo z jejich Kč inkasuje a vykazuje velmi, ale opravdu velmi nadstandardní zisky.

0 0
možnosti