Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kypr krok před bankrotem. Dostal rating CCC

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Kypru o další stupeň na úroveň CCC, ještě hlouběji do spekulativního pásma. Kypru hrozí bankovní krize a státní bankrot a snaží se získat od mezinárodních věřitelů v čele s eurozónou finanční pomoc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AR

22. 3. 2013 11:27
Co nás čeká za socanů

Jen se levicoví Čecháčci dobře dívejte, jak to dopadne u nás, až se za rok dostanou k lizu smradaví socani se zvrácenými komunisty. Zatím jsou díky Kalouskovi úroky ze státních dluhopisů nižší než v Německu a ratting Česka nejlepší ze všech postkomunistických zemí, ale pak se budete divit, až vám mimo jiné srazí platy a důchody na polovinu v předtuše státního bankrotu, jako nedávno v Řecku.

0 0
možnosti
JP

J. Pluk

22. 3. 2013 12:14
Re: Co nás čeká za socanů

V tomto se asi shodneme. Problém je že i přesto přese všechno státní dluh roste. A nejen u nás ale na celém světě. Prakticky nenajdete zemi která by měla vyrovnaný rozpočet. Z toho plyne dost divný závěr - když si všichni jenom půjčují, kdo je tedy vlastně věřitel? Kdo je ten, kdo má všechny ty prostředky a všichni jsou na něm finančně závislí, kdo stojí za tím, že všechny vlády všech zemí světa aby podpořily spotřebu utrácí pořád víc? A kam to vlastně povede až budou na hraně bankrotu úplně všichni? Co se stane pak? Vytasí se někdo s dlužním úpisem a řekne "teď mi patříte všichni"? Myslím že asi nikdo nebude chtít ukázat karty příliš brzy jen kvůli maličkému Kypru. Nakonec se najde nějaké "spásné řešení" které odsune odhalení podstaty až do chvíle kdy bude možno sklízet šťavnatější plody. Ale třeba jsem jen paranoik. Každopádně by bylo dobře kdyby lidi viděli na vlastní oči co to znamená státní bankrot a že to není jen o tom že "zkrachoval stát, lidí se to netýká"

0 0
možnosti
JK

22. 3. 2013 6:26
3 uhly pohľadu

V súvislosti s Cyprom sa núkajú 3 rozdielne uhly pohľadu:

1. Prečo EÚ nezvolila rovnaký postup ako pri Grécku? Pretože Cyprus je oveľa menší ako Grécko?

2. Veľkosť cyperských bánk je 8x väčšia ako HDP Cypru. Napr. na Slovensku tvorí len 80 %. Teda v pomere k HDP je na Cypre podiel bánk 10x väčší ako na Slovensku. A kto tam má vklady? Okrem ruských boháčov aj firmy z EÚ, pre ktoré je to jednoduchý a legálny spôsob, ako si znížiť povinnosť platenia daní.

3. Daň z príjmu právnických osôb je na Cypre 10 % (koľko platia zamestnanci, neviem). Takže keby tieto firmy zaplatili mimoriadne 10 % zo svojich vkladov, stále by na tom boli lepšie ako keby platili dane vo svojich materských krajinách.

Takže sa dajú pochopiť aj argumenty za aj proti zdaneniu vkladov. Ktoré sú však správne, posúdiť neviem.

0 0
možnosti
VG

22. 3. 2013 0:26
Prodat

je Turecku a hotovo.

0 0
možnosti