Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Litevci mají internet od 283 korun, Poláci i za 3850. Bruselu vadí lži operátorů

Internet v Česku patří v porovnání s ostatními evropskými zeměmi k těm levnějším. V průměru v tuzemsku zaplatíme méně než obyvatelé ostatních středoevropské států Visegrádské čtyřky. Například v Polsku můžete za připojení k celosvětové síti platit i 3850 korun měsíčně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Ritter

16. 4. 2014 14:40
Česko jako internetová velmoc, měření rychlosti připojení

Dnes nehraje agregace připojení téměř žádnou roli, dnešní poskytovatelé mají ve svých sítích dostatečnou rezervu výkonu a není pro ně problém zajistit pro zákazníky nasmlouvanou přenosovou rychlost.Česko je zemí s nejrychleji rostoucí rychlostí internetu na světě a jak se píše na

http://www.root.cz/zpravicky/cesko-je-sedme-na-svete-v-rychlosti-pripojeni-k-internetu-predbehli-jsme-i-usa/

"Předběhli jsme například Spojené státy, naše průměrné připojení je zhruba třikrát rychlejší než kolik činí světový průměr."

Pokud poskytovatelem připojení není jediný chlápek s dílnou v garáži a s technologií z druhé ruky, tak není problém udržet rychlost v rámci zakoupené rychlosti a nemá smysl řešit agregaci.. Zákazník si může měřit rychlost třeba podle rad na

http://magazin.stahuj.centrum.cz/test-kdo-meri-rychlost-pripojeni-k-internetu-nejlepe-1-dil/,

0 0
možnosti

P. Ritter

16. 4. 2014 14:41
Re: Česko jako internetová velmoc, měření rychlosti připojení

Podle mně nejlíp měří rychlost i s přihlédnutím k agregaci server¨

http://www.adsl.cz/mereni-rychlosti-internetu

0 0
možnosti

16. 4. 2014 13:19
Ja mám od DigiTV

pripojenie 20/10mbps neagregované flat rate za 6€ mesačne. To je určite nižšia suma, než tá, čo je uvedená v článku.

0 0
možnosti

V. Macha

16. 4. 2014 6:52
To je zase informace.

Autor článku by měl napsat o jaký tzv.internet se jedná.Vždyť agragace ta je ta složka, která hýbe s cenou. Pokud budu chtít připojení k internetu 100/100 a mít ho pouze pro sede zaplatím za něho i 30000,-tisíc měsíčně. Takže je to práce na ISP jak dokáží koupenou linku x krát prodat. I U nás se najdou ceny od 1Kč až po tisíce.

To nemá žádnou vypovídající hodnotu.

0 0
možnosti

P. Ritter

16. 4. 2014 7:57
Agregace byla problém minulosti

Jestliže si zakoupíte internet s přenosovou rychlostí například 50/50 nebo 100/100 Mb/s (download/upload) a poskytovatel internetu vám tuto rychlost zaručí, tak je vám opravdu, ale opravdu zcela lhostejná agregace. Existuje spousta možností, jak si přenosovou rychlost svého připojení zkontrolovat a jestliže neodpovídá smlouvě, kterou máte uzavřenou s poskytovatelem, tak můžete tuto záležitost reklamovat a dokumentovat ji naměřenými hodnotami.

Agregace trápila lidi před lety, dnes mají připojení díky zvláště optice velkou kapacitní rezervu a případné poklesy přenosové rychlosti si musí řešit poskytovatel nebo mu zákazník odejde k jiné firmě.

Neznám případ z poslední doby, kdyby se poskytovatel vymlouval na agregaci - udělal by si špatnou reklamu. kdyby nespokojený zákazník svůj případ rozmázl ve fóru třeba na http://www.internetpovsechny.cz, kde je hodnocení firem a lidi při výběru poskytovatel tyto hodnocení čtou.

0 0
možnosti