Diskuse k článku: Blackout? Evropská unie může zhasnout Česko, obává se šéf ČEPS

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 115
  • Poslední: 23.3.2017 18:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Ritter 21.3.2017 12:47

Příspěvky řady diskutérů názorně ilustrují fakt, že co volič Zemana, to blb.

Termín "volič Zemana" definuje člověka nevzdělaného a omezeného, který sice ničemu nerozumí a nic nechápe, přesto však všechno komentuje svou charakteristickou formou směsice nadávek a urážek všech a všeho, čemu nerozumí.

J. Hejna 23.3.2017 18:53

viz váš příspěvek, pane Rittře.

P. Ritter 21.3.2017 12:29

Neznámo kým prosazený Kalina je členem KaKaKa klanu v ČEPS, který vytvořil odvolaný ministr Mládek. Jeho předchůdce Tošovského udržoval ve funkci vliv miliardáře Křetínského, kterého Tošovský výrazně zvýhodňoval při rozdělování zakázek. Tošovský si pro jistotu jistil podporu ze strany mocných úplatky, například Janě Nagyové-Nečasové věnoval kabelku Christian Dior v hodnotě 180 tisíc korun z peněz ČEPS (tedy daňových poplatníků).

Uplácení vlivných není v energetice nic nového - ředitel ČEZu Martin Roman třeba věnoval Václavu Klausovi jr. 100 milionů a ejhle - dostal odměnu 770 milionů. A to se vyplatí!!!

.

http://faktors.tyden.cz/rubriky/moc-a-vliv/kakaka-klan-z-ceps_380158.html

D. Vydriduch 21.3.2017 14:35

Máte bohužel pravdu a nejen v tomto (Zeman atd.). I mě je smutno nad tím, kdo dnes řídí ČEPS. Po celý pracovní život v energetice vím také moc dobře o čem píši. Pro jistotu malý decentrální zdroj 5 kWp s akumulací doma mne nechává klidným nad problémy, které jsou zde diskutovány. V této době není nad energetickou soběstačnost a svobodu. Samozřejmě to něco stojí.

P. 227 23.3.2017 15:59

Tak já například vím, kým je Kalina prosazený (dosazený) :D.....jinak lídr v počtu oslovování na takzvané "podlimitní" zakázky (rovněž se musí řídit zákonem), je i nadále firma/y spadající do holdingu pana Křetinského. Věřte nebo ne, firem schopných udělat práci pro čeps je poměrně dost ( na velikost naší země a trhu ). Nicméně být mezi chtěnou firmou, myšleno oslovovanou firmou je výsadou pro ........nyní zastavuji sám sebe. Vím o tom až moc a to se v naší zemi jeví jako špatnost. Kde není žalobce, není soudce....těžko bude MPO obsazené ČSSD prošetřovat nepravosti u sebe "doma" a poukazovat na nynější naprosto nekompetentní vedení Čeps a.s. . Řekl bych, že u "odborné" veřejnosti se pan Kalina tímto článkem uvedl dostatečně. Mějte se a hodně zdaru v době pro energetiku plné nerozumu (nejen pro ni).

J. Mrázek 19.3.2017 9:52

Jedno velení armády-v Německu. Jedno velení energetiky- v Německu. Jeden Fuhrer - no kde asi !

J. Zima 21.3.2017 8:10

Už se objevil. Nevzdělaný knihkupec a ožrala Schulz, co nemá ani maturitu. Roli říšského protektora si už zkusil nanečisto kdysi na Hradě.

P. Ritter 21.3.2017 12:42

Prozraďte, jaké máte vzdělání vy a kam jste to dosáhl vy.

J. Hejna 23.3.2017 18:55

Proč?

J. Moravec 17.3.2017 14:56

Koordinaci site, regulacni energie a cele s provozem site spojene zalezitosti jsou rizene pocitacovym programem. Zda ten pocitac je v Cesku nebo Nemecku je sumafuk. Akorat vetsi uzemi se lepe koordinuje, protoze cim vic zdroju a spotrebitelu, tim presneji se da planovat.

J. Zima 17.3.2017 15:17

Ach ty svatá prostoto. Vy si myslíte, že programu nelze zadávat parametry? Ano je opravdu jedno, kde ten počítač fyzicky je, důležité je kdo ho ovládá.

Jinak vaše představa o řízení energetické elektrické soustavy je na úrovni Hurvínka. Soustava je v Evropě (ne jen v EU) je propojená už dnes, není třeba dalších dispečinků, zejména takových které si osobují pravomoce a odpovědnost má někdo jiný. Za druhé větší soustava neznamená lepší řízení. Naopak přidáním nestabilních prvků (větrníky, soláry), což je náš případ, se řiditelnost zhorší a může to vést i k jejímu rozpadu.

P. Ritter 21.3.2017 12:40

Svatá Prostato, víte vůbec, o čem blábolíte? Pan Kalina nastínil katastrofický scénář, který je velmi málo pravděpodobný stejně jako Zemanův scénář ovládnutí Česka 7 muslimskými imigranty, kvůli kterým nechal za stamiliony vybudovat bezpečnostní rámy na Hradě a najmout dalších 60 lidí o ochranky prezidenta.

Větší soustava ZNAMENÁ lepší řízení než propojení mnoha samostatných soustav a "větrníky a soláry" mají přdvídatelnější chování než třeba Zeman. Navíc naprostá většina selhání dodávky elektrické energie způsobují a i v budoucnu budou způsobovat poruchy elektrárny a přenosové soustavy.

Navíc důležité a na elektřině silně závislé instituce (například nemocnice) jsou obvykle chráněny zdroji nepřerušovaného napájení včetně záložních generátorů elektrického proudu. I kdyby nastal výpadek, energetická soustava se nerozpadne, jak se obáváte.

J. Vlk 17.3.2017 14:49

Už ho téměř "zhasla" !

S. Cesky 17.3.2017 9:17

tak ještě jednou-my a Poláci dodáváme energii Skopčákům,Rakušákům a Slovákům a to stále, a také přenášíme Němcům výkony ze severu na jih.Uložte si tenhle diagram,než to Ojrohujeři zase přesunou,protože nesnesou pravdu:

http://www.ceps.cz/CZE/Data/Vsechna-data/Stranky/Preshranicni-toky.aspx

P. 227 17.3.2017 8:26

Bohužel evropské soustavy jsou propojené. Proste se budeme muset dohodnou. Také mi to přijde jako blbost, ale to musí posoudit někdo výš než já :-))

S. Cesky 17.3.2017 9:28

se Skopčákem se nedá dohodnout.Sie sind unbelehrbar!

P. 227 17.3.2017 8:23

Pan Kalina by si měl hlavně srovnat v hlavě, čím se vlastně ČEPS zabývá. Rozhodně nedodává elektrickou energii spotřebitelům. Psát, že ČEPS je zodopovědný za dodávku elektrické energie spotřebitelům je blbost. Asi je zblblý z ČEZ, kde měl na starost správu majetku. Inu co dodat, když například dcerušku "Čeps invest" řídí bývalý správce vozového parku, co si do CV napíše velitel čety. Obchod Čeps má na starost učitel ruštiny a kámoš Sobotky. Spoustu lidi ani netuší co Čeps dělá. Nezapomeňte, ze se hraje i o tendry na podpůrné služby ;-). Možná vím o čem hovořím ;-) z místa na kterém sedím :-)).....narozdíl od velké spousty chytráku co znají elektřinu ze zásuvky.

Mějte se

P. Ritter 21.3.2017 12:50

Jsem rád, že se k věci vyjádřil i někdo, kdo ví, o čem se diskutuje a zná i pozadí toho, o čem se diskutuje.

Díky.

J. Novák 17.3.2017 8:20

No, trochu mi to přijde jako šíření poplašné zprávy, ale budiž. Je to prý odborník...

p. vojvodík 17.3.2017 0:34

Helmuti jen chtějí zdarma naše vedení pro svou na severu nepotřebnou EE. Ta je jim bez vedení k prdu.

J. Moravec 17.3.2017 0:38

A vyte, ze v clanku jde hlavne o rezervovanem vykonu zaloznich elektraren? Asi ne.

J. Moravec 17.3.2017 0:38

A vite, ...

J. Moravec 16.3.2017 23:41

Ajeje, Cechum zase nekdo ublizuje. To je ale skandal. A budou mit v Nemecku take problemy s blackoutem, nebo jen v zaprdenem Cesku? Pan z CEPSu asi dostane mensi premie a to je v narodnim zajmu fakt spatne.

Kdyz bude mit to nove centrum potrebne informace, tak muzou sedet treba na Marsu a bude to fungovat stejne dobre, jako v nejakem ceskem meste. A kdyz se bude regulovat v rozsirene siti, tak jenom dobre a usetri se. Mozna budou nejake uhelne elektrarny zbytecne. Mozna to je ten pravy duvod toho planeho poplachu a deseni.

J. Zima 17.3.2017 8:52

Jo ty uhelné elektrárny jsou tak zbytečné, že se v Německu honem staví nové, aby se jim při nestabilitě větrníků a solárů nerozpadla soustava už teď.

S. Cesky 17.3.2017 9:09

také už jste rezignoval na to,vysvětlovat blbům,že elektřina se nedá skladovat?

J. Zbořil 16.3.2017 21:29

V současnosti žijeme poměrně s velkou mírou energetické bezpečnosti, na rozdíl od našich německých přátel a taky např. UK. Bohužel, tato idyla už dlouho nepotrvá! S tzv. Energetickou unií (a politikou klimatických změn) máme zaděláno na parádní průšvih. Měli bychom vědět, že spotřeba elektřiny v EU nedosáhla ještě ani úrovně roku 2008 a to ne díky našemu úsilí, ale ekonomickému propadu a protože došlo ke značné restrukturalizaci zdrojů a silnému nárůstu nestabilních (větru a PV), členské země EU budou muset postavit cca 100 GW tepelných (uhlí, plyn, jádro) kapacit, aby se v EU po roce 2025 vůbec svítilo a to bez ohledu na zbožná přání v úsporách. Takže obavy ČEPSu jsou velmi namístě a měli bychom se politiků začít ptát, zda je důležitější boj proti změnám klimatu, či bezpečnost, sociální jistoty a střídmý rozvoj! Trochu to v Bruselu znám a co mohu tvrdit s naprostou jistotou je, že se v EU institucích naprosto bezostyšně lže. Odpovědnost je na těch troubách dole!

J. Moravec 16.3.2017 23:45

Myslite, ze Nemci jsou hloupejsi nez Cesi? Ja bych rekl ze je to obracene. Cesi se musi jeste hodne ucit.

S. Cesky 17.3.2017 6:35

po Atomwende se musejí Němčouři hodně učit-už zapínají opět uhelné elektrárny. A zatím jadernou energetiku umíme my..oni se jí vzdali jako kreténi.

M. Konečný 17.3.2017 6:53

Být nesoběstačný a ještě k tomu s nejdražší cenou elektrické energie. Myslíte že je to chytrost?

J. Zima 17.3.2017 8:49

Jestli jsou hloupější to si neodvážím tvrdit, ale určitě se nechají mnohem více ovlivnit různými ideologiemi, které považují v daném okamžiku za "správné". Je to vidět na celé historii Německa když různí "spasitelé" dokázali německý národ o nich přesvědčit a využít toho pro vlastní mocenské cíle. To se táhne už od dob Bismarcka. Teď se hodně nosí zelená ideologie a značná část lidi v Německu má pocit, že zachraňují svět. Připomíná mi to v blahé paměti boj SSSR za světový mír.Najdete na Lidovky.cz