Diskuse k článku: Peníze Čechů na běžných účtech přibývají, je tam přes bilion korun

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 15.4.2017 3:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 15.4.2017 3:39

Dlouhodobě jsme národ finančních negramotů a, jak to tak vypadá, nijak se to nelepší. Chápu, né každý má chuť investovat třeba i do tolikrát opakovaných nemovitostí, protože né každý se chce starat o shánění nájemníků do bytu, hlídání placení daní, poplatků, zajišťování oprav a údržby atd.. Ale to nejjednodušší a nejmenší, co člověk pro své finance může udělat, tedy opatření si slušnějšího spořícího účtu, aby peníze neležely naprosto bez užitku na běžném účtu, by měl snad zvládnout každý. Jak to ale tak vypadá, tak ani to mnozí naši spoluobčané nezvládnou. No, je to jejich věc, ale o lecčem to svědčí.

P. Boko 14.4.2017 12:03

To je logické. ČNB natiskla asi 1,5 bil. CZK na papír a použila je na intervence. Z ekonomiky je stahovat nebude (to samé dělá EUR a USD). Na účtech se peníze spíše znehodnocují. Je vhodné je investovat do movitých, nebo nemovitých věcí, nebo je včas "propít".

P. Skřivan 14.4.2017 14:40

Přesně. Na druhou stranu: asi není úplně nejlepší, když stačí nedělat nic, mít peníze v bance a pomalu bohatnout. Tento přístup se neosvědčil naposledy před velkou krizí za první republiky. Mít peníze v bance by se nemělo vyplácet, právě proto, aby se vyplatilo investovat.

P. Boko 14.4.2017 14:57

V současné době z toho bohatnou jen banky, úroky 0,2-0,5% zdaleka nepokryjí inflaci. Jinak souhlasím, že lidi by měli peníze investovat, včetně rizik, s tím spojených.