Diskuse k článku: Peníze vyberete telefonem. Smartphony postupně začínají nahrazovat peněženky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 15.7.2017 4:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Jež 14.7.2017 15:51

Je to nesmysl. Jednodušší je vzít kartu, naklepat pin a hotovo. Manipulace s "chytrým" telefonem, kterej může kdykoliv, kdokoliv heknout, zadání částky, opisování obdrženého kodu, na to se můžu vykašlat. Mobil se mě může vybít, spadnout na zem a rozbít a pak nic nezaplatím, takže kartu stejně budu mít vždy u sebe. To je stejné jako se všichni výrobci předhánějí kdo udělá tenčí a lehčí mobil a pak lidi kupují powerbanky, které jsou těžší, než ten mobil samotný::))) Miminku po narození vpálit čip do čela. Poldové a úřady by měli čtečky a u bankomatu by člověk do něho prásknul čelem a místo pinu by nechal oskenovat třeba sítnici. A to, jako všchno jde heknout.

P. Skřivan 15.7.2017 3:25

Všechno hacknout nejde. Máte špatné informace, tj. nejspíš od plácalů z novin.

Chytrý telefon může být stejně bezpečný, nebo i bezpečnější než karta (např. při zadávání PINu), protože je z bezpečnostního hlediska problém ho zadávat na terminálu, který je majetkem prodejce a ne majitele karty.

To ovšem nic nemění na tom, že jde o zjevně zaplacený článek a skrytou reklamu: neznám nikoho, kdo by mobilem zuřivě platil a řekl bych, že je opravdu hloupost zrovna tyhle novinky nechat zkoušet na sobě a svém účtu.

K. Jež 15.7.2017 3:57

Nemáš pravdu.

K. Jež 15.7.2017 4:10

Citace : Chytrý telefon může být stejně bezpečný, nebo i bezpečnější než karta (např. při zadávání PINu).

Říkáte to co já. Já jen přidávám, že to je absolutně nepraktické a myslím, že i nebezpečné. A pokud zadáte pin na telefonu, tak on ho musí poslat do bankomatu, že. Samozřejmě, telefon může nahradit vše. Když se na něho našroubuje krumpáč, půjde s ním kopat, když se na něho nalepí raketoplán, půjde s ním letět do vesmíru, když se v něm vyvrtá díra, nahradí milenku. Ovšem je to nepraktické. Ono je to ale úplně jedno, protože karty stejně zůstanou.

J. Savova 14.7.2017 11:10

zajímalo by mě skutečné porovnání míry zneužití: údaj "je menší" neříká vůbec nic...Najdete na Lidovky.cz