Diskuse k článku: Tabákovým obrem Phillip Morris otřásá únik tisíců citlivých dokumentů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 17.7.2017 6:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Moravec 16.7.2017 22:28

Kuraci jsou ztraceni. Peklo je uz nepusti.

J. Línková 16.7.2017 14:05

Děkujeme, že kouříte. Vaši výrobci cigaret...

J. Kostelanský 16.7.2017 8:58

Vôbec ma to neprekvapuje. Vo výťahoch zomrie každý rok v EÚ len pár ľudí, ale cigarety zabijú státisíce ľudí. Napriek tomu sa musia výťahy vymieňať za bezpečnejšie, ale cigarety sa môžu predávať ďalej.

Inak je to celé absurdné, a to hneď z viacerých strán: štát povoľuje predaj jedov v cigaretách, hoci na ne zomiera každý rok veľký počet ľudí. A ľudia s tieto jedy kupujú za drahé peniaze, hoci každý vie, že mu z cigariet hrozí rakovina a ďalšie choroby. Vrcholom všetkého je, že cigarety sa kupujú aj napriek tomu, že sú na nich veľké obrázky následkov fajčenia a slovné upozornenia, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Fajčiarov neodradí ani fakt, že každý z nich pozná veľa ľudí, ktorí zomreli na rakovinu v dôsledku fajčenia. Napriek tomuto všetkému bojujú ako o život za svoje "právo" draho platiť peniazmi za každý deň, o ktorý si skrátia život.

J. Kostelanský 16.7.2017 8:58

V tejto súvislosti naozaj pochybujem, že platí tá základná pravicová téza (sám sa pritom považujem za pravičiara), že ľudia, pokiaľ majú slobodu v rozhodovaní, tak konajú vo svojom najlepšom záujme. Iným vysvetlením by mohlo byť, že dlhodobé fajčenie mení osobnosť človeka tak, že jeho schopnosť racionálneho uvažovania je výrazne oslabená.

J. Línková 16.7.2017 14:05

Samozřejmě neplatí ekonomické chování v případě závislosti - kuřáci jsou v pasti - musí mít svoji drogu. Závislost na nikotinu je prý ještě silnější, než závislost na heroinu.

J. Novák 17.7.2017 6:24

Fakt jsou na krabičkách cigaret nějaké obrázky? Já bych tedy řekl, že kuřáci si kupují cigarety proto, aby je vykouřili, né proto, aby si prohlíželi nějaké obrázky na krabičkách. Jinak znám poměrně dost kuřáků, ale neznám nikoho, kdo by zemřel na rakovinu, která by byla způsobena kouřením. Například moje matka zemřela na rakovinu. A představte si, že v životě nevykouřila ani jednu cigaretu. A moje sousedka má matku, které je 95, no, možná už 96 let, kouří od puberty a je zdravá jako řípa. Když měla 95 let, tak jsme jí byli přát, načež s námi poseděla a než jsem já vypil jednoho panáka, tak už měla napůl vypitého druhého. A, samozřejmě, k tomu cigárko. takže, pane, nesmíte až zas tak propadat reklamám. A ještě něco: Pokud by stát, tedy třeba ČR, zakázal prodej cigaret, tak by to nejspíš dopadlo naprosto stejně, jako dopadla prohibice v USA, tedy jen obrovským průšvihem.Najdete na Lidovky.cz