Diskuse k článku: Vyhazov zaměstnance Googlu za sexismus hýbe USA. Assange mu nabízí práci

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 41
  • Poslední: 11.8.2017 11:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Morava 9.8.2017 15:57

To je nehoráznost. Amerika není demokratická. Každý má právo na svůj názor. Určitě existují skvělé programátorky, ale je jich míň než mužů, pokud nezačnou fungovat genderové nátlakové aktivity. Navíc by mne zajímalo kolik popelářek je ve světě.

Chce to urychleně založit svobodný google a facebook. Stejně monopol google a androidu není dobrá věc. Další důvod používat Microsoft či iPhone.

Pro mne je to důvod google co nejvíc bojkotovat. Naštěstí máme seznam.cz

V. Hájková 9.8.2017 15:23

To je zajímavé - jakou práci muže nabízet hacker ASSANGE- který už 5 let na Urugvajském velvyslanectví v Londýně nemuže vystrčit ani nos, ze strachu, aby jej britové nezatkli a nepředali američanum! :-)))

P. Balcar 9.8.2017 16:57

https://wikileaks.org/What-is-Wikileaks.html

L. Žák 9.8.2017 14:43

Propustit ho byla od Googlu obrovská chyba. Google si poškodil pověst. Ta vlna diskuzí po celém světě jasně ukazuje náladu. Ono se to na příjmech firmy asi neprojeví, nebo ne hned. I případný soud s případným milionovým odstupným je jen kapka v moři, například ve srovnání s pokutou od EU. Ale dobrá publicita je pro každou firmu důležitá. Může se to silně projevit v odlivu mozků, které raději půjdou jinam, než pracovat v prostředí, kde se cítíte jak za železnou oponou. Už není pravda to, že zaměstnance s takovými názory by si žádná firma nedovolila přijmout, aby proti sobě nepoštvala veřejné mínění.

L. Žák 9.8.2017 14:49

Nálada se v zemi s nástupem Trumpa mění. Jestli je jeho vláda ok, nebo ne, o to nejde, ale téma špatnosti socialistické pozitivní diskriminace podle barvy kůže, pohlaví, sexuálního vyznání a náboženství se teď probírá mnohem víc, než za komunistického Obamy. Kdo neví jaké zlo je Obama care, ať si zkusí zapátrat. Bohužel, trend slepého extrémního socialismu je teď v nejvyspělejších zemích světa stále velmi populární a přesto, že už se lidi s opačným názorem nebojí ozvat, tak je pořád strašně moc lidí, kteří si myslí, že socialismus je skvělý nápad. Lidé tam nemají v živé paměti extrémní důsledky takové politiky, tak jak si to pamatujeme my zde, takže slepě dělají stejné chyby a myslí si, že zlepšují svět. My to vidíme hlavně skrze filmy, s naprosto nevhodně, ale korektně obsazenými rolemi.

V. Hájková 9.8.2017 15:28

Pane ŽÁK- odkdy ten Obama byl komunista?? :-)))))))))) A znamená to, že všichni republikáni, kteří odmítli TRUMPUV nápad zrušit celou Obamacare jsou také komunisti- mužete mně prosím toto vysvětlit?

P. Skřivan 9.8.2017 15:46

Komunista je nejspíš každý, kdo má jiný názor. Je to něco jako v Diktátorovi: každý, kdo není Američan, je vlastně Arab. :-)))

R. Morava 9.8.2017 16:06

Asi jste nová. Nikdy jste neslyšela termíny jako Frankfurtská škola? K termínu noví marxisté se dokonce oficiálně hlásí hodně levičáků v Evropě a USA včetně Demokratů. Toto všechno vzniklo na začátku minulého století jako reakce na neúspěch ruského marxistického komunismu.

Čemu asi jsou neblíž různé nátlaky jako v tomto případě kdy vyhodí člověka, protože nesouhlasí s jediným světovým názorem, jednoznačně ke komunismu... Možná termín komunista Obama není zcela přesný, neomarxista, či socialista ale správný je. A komunista Obama je jen mírná nadsázka, které většina idí dobře rozumí.

L. Žák 9.8.2017 15:00

A ještě aby bylo jasno, s názory pana Damora se neztotožňuji, ve spoustě věcí má pravdu, ale jinak je to dost plné předsudků. Já jsem proti jakékoliv diskriminaci a protěžování. Muž by měl za stejnou práci dostávat stejné peníze, jako žena. Žena by neměla mít lepší hodnocení u zkoušek jen proto, že má pěkný zadek. Pokud má člověk jinou barvu kůže, jiné vyznání, nebo se se svými dvěma partnery doma převlíkají za růžové králíčky, je to jejich věc. Pokud mají co nabídnout, tak by je nikdo neměl diskriminovat, ale pokud nejsou dost dobří, tak je nikdo neutiskuje tím, když jin nedá speciální výhody.

L. Žák 9.8.2017 15:00

Pokud se na dané obory nehlásí tolik žen, černochů, nebo transexuálů, je to dáno tím, že jich prostě není tolik se zájmem o tuto tématiku. Měli svobodu si vybrat jiný obor, firma, nebo státní instituce by měla mít svobodu jich tím pádem tolik nezaměstnávat. Stejně tak jsou práce, které žena fyzicky většinou nedá, šedesátikilová krasotinka stokilového člověka z hořícího baráku nevytáhne. Stejně tak chlap většinou psychicky nedá místnost plnou ječících tříletých dětí, nebo péči o počurané stařečky.

P. Balcar 9.8.2017 17:01

To mi připomíná, že některé školy musí dělat náborová videa, aby se jim hlásilo víc studentek.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/video-holky-na-techniku-patri-laka-studentky-novy-klip-vut-20170124.html

J. Buriánek 9.8.2017 13:56

Pán dostal výpověď kvůli prezentaci, která může být s firmou spojována a poškozuje její obchodní zájmy. Mnoho klientů a zejm. klientek z řad reklamních zadavatelů může být postojem toho pána znechuceno a může to ovlivnit jejich postoj ke googlu jako celku. Toho si měl pán být vědom a vzít to do úvahy. To neudělal, čímž prokázal svoji nezpůsobilost pro danou pozici. Výpověď je tedy zcela namístě, i když se jí samozřejmě lze bránit soudně.

P. Balcar 9.8.2017 14:17

Ona taková "snaha o genderovou a etnickou rozmanitost firmy" taky docela smrdí diskriminací. Ale zapadá do amerického diskursku na hlavu postavené hyperkorektnosti.

http://a2larm.cz/2017/08/silicon-valley-neni-pro-zensky/

http://gizmodo.com/exclusive-heres-the-full-10-page-anti-diversity-screed-1797564320

J. Buriánek 9.8.2017 14:22

Zaměstnanec nemá co zpochybňovat diskurz, má plnit pokyny a hledět nepoškozovat firmu. Od diskurzu jsou majitelé a high-management.

L. Žák 9.8.2017 14:29

A odbory zrušit, že? V demokracii má zaměstnanec právo na vnitropodnikové síti diskutovat, nebo vyvolávat diskusi. USA, a ČR také jsou tzv. svobodné země, kde nikdo nesmí být za názor trestán, nebo propouštěn. Zaměstnavatel si sice zřejmě najde jinou cestu, jak se zaměstnance zbavit, ale není to tak jednoduché. Google byl kdysi znám pro své uvolněné prostředí, kdy zaměstnanci mohli svobodně vyjadřovat své názory. Jako jedna z prvních firem zrušil kravatový dress code. Situace se zjevně změnila.

P. Balcar 9.8.2017 14:37

Amerika vyrostla na svobodě slova, ale podle Buriánka nymí mají akorát držet hubu a krok.

J. Buriánek 9.8.2017 14:50

Vůbec jste nepochopil, o čem mluvím.

P. Balcar 9.8.2017 16:29

Ale tak to je velice ubohá reakce.

J. Buriánek 9.8.2017 14:41

Úloha odborů je jiná a ten pán nemluvil jménem odborů ani jménem zaměstnanců. Snažil se stavět část zaměstnanců proti jiné části zaměstnanců. Pokud se mu nelíbilo strukturování týmů, měl to přednést šéfům nebo dát výpověď a své úvahy publikovat pak. To nemá nic se svobodou nebo občanským právem svobodně vyslovit názor. Kdokoli může svobodně říct, že majitelé jeho zaměstnávající firmy jsou blbci, ale pak musí počítat s výpovědí.

P. Balcar 9.8.2017 14:35

Asi ani netušíte, že zmiňovaný diskurs se šíří z amerických vysokých škol, ne z vedení firmy.

Firmu spíš poškozuje, že se nějakým vyšetřováním mzdové diskriminace a etnickou skladbou zaměstnanců musí vůbec zabývat. Aneb viz. příspěvek

C. Hulka 9.8.2017 13:39

J. Buriánek 9.8.2017 14:48

Každá firma, google nevyjímaje, si může nastavit svoji vnitřní personální a kariérní politiku podle svého, pokud tím neporušuje zákon. I to je svoboda podnikání.

P. Balcar 9.8.2017 16:37

Samozřejmě, třeba že se z otevřené firmy, která se zajímá o názory zaměstnanců stane firma, kterou ovládají hyperkorektní humanitní absolventi HR a za vyjádření názoru je vyhazov.

Mimochodem, že ženy před důchodem, např. protože se více starají o děti a domácnost, nedosahují stejného ohodnocení jako muži reflektuje už i náš důchodový systém.

R. Morava 9.8.2017 16:12

Máte sice pravdu, že zaměstnanec má plnit pokyny firmy, ale ve vyspělém světě nemá být tupým robotem. V každém případě pokud google má takovou nelogickou strategii, nechová se důvěryhodně, protože podporuje špatnosti a doporučuji jako zákazník google co nejvíc ignorovat.

P. Balcar 9.8.2017 17:05

Kdysi, když začínali, měl Google moto "Don't be evil" .

Teď jsou korporace s motem "Do the right thing" .

G. Mýtič 11.8.2017 11:59

Obchodní zájmy Googlu teď více poškozuje právě kauza vyhozeného programátora :D. S tím ale moudří firemní genderáci nějak nepočítali ;)

E. Pistolero 9.8.2017 13:51

Není ona ta tolik oslavovaná demokracie tak trochu totalitní

P. Balcar 9.8.2017 14:03

Očividně vám dělá problém pochopit rozdíl mezi demokracií a soukromou firmou.

A. Javůrek 9.8.2017 12:15

A v cem nema pravdu ?Damore v dokumentu píše, že firma Google klade „přílišný důraz na diverzitu“, aniž racionálně kalkuluje, zda se jí tato diverzita skutečně vyplatí. Nelíbí se mu také, že Google tím, že nabízí některé podpůrné programy pouze pro ženy, vlastně diskriminuje muže. Podle něj má Google příliš „levicové“ smýšlení a ignoruje „biologicky dané rozdíly mezi mužem a ženou“.

Hlavní Damoreho myšlenkou, která se v textu několikrát opakuje, je nebezpečí diverzity jako hodnoty samo o sobě. Společnosti Google by podle něj mělo jít o technologii a nikoli o diverzitu. Tím, že Google podporuje ženy, podle Damoreho zároveň diskriminuje muže. Z textu je patrné, že se Damore snažil odkazovat na vědecké výzkumy, které jeho pohled podporují.

Někteří lidé v Googlu i mimo něj považují dokument za „odvážně“ sepsané shrnutí situace, či přinejmenším dobré téma k diskuzi.

V. Novák 9.8.2017 12:33

Na druhou stranu je Google soukromá společnost a po tom, zda se majitelům diverzita vyplatí, je zaměstnanci pendrek, i když pravdu má.

Třeba se to majitelům vyplatí zase jinak, třeba tím, že se na Google nevrhnou feministky postižené BSE a společnost nebude must odrážet jejich ataky. Třeba - ale není na zaměstnanci, aby firemní politiku veřejně kritizoval.

A. Javůrek 9.8.2017 12:47

OK, ale pointa je ten "vyhazov", pro nazor, a ne zda ma pravdu nebi ne, nebo zda se to googlu vyplati ... .

A pokud se nekdo ohani diskriminaci a pritom uprednostni zenu pred muzem, protoze je to ze na a on chce byt na vlne GENDER korektnosti, tak sam diskriminuje. Ma rozhodovat na zaklade znalosti a schopnosti, a ne na zaklade pohlavi, barvy kuze. Dnes je nejvice v podstate diskriminovan bily, zdravy, hetero co pracuje a plati dane ... . :(Najdete na Lidovky.cz