1. února 2010 8:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravci nespokojení s mýtným na Slovensku zahájili protesty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Autodopravci blokovali 11. ledna silnici I/50 mezi Trenčínem a napojením na dálnici D1 na protest proti novému systému elektronického výběru mýta. V řadě tam stálo na 90 kamionů a dalších aut.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autodopravci blokovali 11. ledna silnici I/50 mezi Trenčínem a napojením na dálnici D1 na protest proti novému systému elektronického výběru mýta. V řadě tam stálo na 90 kamionů a dalších aut. | foto: ČTK

BRATISLAVA Nákladní dopravci nespokojení s elektronickým mýtným na Slovensku dnes ráno zahájili částečnou blokádu silnic u Bánské Bystrice a Ružomberku.

U Ružomberku částečně zablokovalo silnici do Liptovského Mikuláše asi 30 vozidel. "Pouští se osobní auta, autobusy," řekl koordinátor akce v Žilině, který nechtěl být jmenován. Policie podle něj řidičům vyhrožuje.

"Berou řidičské průkazy, dávají nesmyslné pokuty 50 eur (asi 1300 Kč) za to, že auta vrčí na silnicích," dodal.

U Bánské Bystrice vozidla podle tamního koordinátora Slavomíra Lampera zdržují provoz u vjezdu do města na silnici z Brezna.

Dopravci požadují snížení počtu zpoplatněných silnic první třídy. Proti systému elektronického výběru mýtného protestovali už na začátku ledna.

Vládu tak přiměli k různým ústupkům, včetně snížení daně na naftu. Mýtné na Slovensku platí od začátku roku autobusy a nákladní automobily s hmotností nad 3,5 tuny.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz