1. února 2010 16:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Honeywell otevřel v Brně další výzkumné centrum, práci najde 80 lidí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Kampus v Bohunicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampus v Bohunicích | foto: Lidové noviny

BRNO Americká společnost Honeywell dnes v Brně-Slatině otevřela nové vývojové centrum za 30 milionů dolarů (asi 563 milionů korun). V novém kampusu společnosti Honeywell Technology Solutions (HTS) najde práci dalších 80 odborníků. HTS již ve svém kampusu v Brně zaměstnává 700 lidí.

Sdělila to manažerka komunikace firmy pro region zahrnující i střední Evropu Zekie Dennehyová.

Týmy inženýrů v Brně pracují a budou pracovat na vývoji technologií z různých oblastí od letové kontroly pro dopravní letadla nové generace přes tepelnou regulaci až třeba po turbodmychadla nové generace s úsporou paliva.

 

Honeywell

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálním materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

"Díky lepší dosažitelnosti trhů, zákazníků a našich výrobních zařízení v regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) jsme schopni v širším rozsahu podporovat aktivity jednotlivých segmentů Honeywellu," uvedl viceprezident HTS Suréš Venkatarajalu.

Plány na otevření nového centra neodložila ani globální hospodářská krize, kterou v jisté míře pocítil i Honeywell. Do svého vývoje se ale prý firma rozhodla nepřestat investovat. "Mírně jsme (investice) upravili u některých odvětví, ale jinak investujeme i během recese v roce 2009 stejné peníze do rozvoje (jako dříve)," uvedl prezident HTS Krišna Mikkilineni.

Nový kampus Honeywellu zahrnuje laboratoře a koncepční a výcviková centra.

Firma není majitelem objektu, bude v nájmu u společnosti CTP. Rozhodnutí investovat do nových prostor a jejich vybavení a zvýšit současný počet zaměstnanců je podle vedení firmy uznáním schopností a talentu výzkumného a vývojového týmu v Brně. Firma například spolupracuje s brněnským VUT. Ze 700 inženýrů v centru je jich většina vysokoškolsky vzdělaných a pochází z Brna a širšího okolí.

Honeywell tak v Brně zprovoznil další své centrum od května 2008. Tehdy firma na Černovické terase otevřela centrum pro vývoj a testování turbodmychadel do automobilů, v němž chtěla zaměstnat až 300 lidí. Kolik americká společnost do projektu investovala, tehdy neuvedla.

Honeywell už v roce 1993 otevřel vývojové středisko v Praze, šlo o první zařízení svého druhu mimo území USA. Další vývojáře pak firma zaměstnala v Brně, kam přišla v roce 2003. Honeywell má v Brně ještě sesterský závod v Českém technologickém parku.

Najdete na Lidovky.cz