19. května 2008 8:01 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Microsoft neztratil zájem o Yahoo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Yahoo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yahoo (ilustrační foto) | foto: Brian McGuinessAFP

SEATTLE Americká softwarová společnost Microsoft znovu projevila zájem o internetový portál Yahoo. Nešlo by ale o akvizici, o které Microsoft ještě nedávno uvažoval, ale zřejmě o nějakou jinou formu spolupráce. Microsoft by tak firmu Yahoo mohl ušetřit nepříjemného sporu s investorem Carlem Icahnem, který chce v Yahoo prosadit změny.

Microsoft sdělil, že už s novou nabídkou Yahoo oslovil a seznámil ji i s alternativním plánem. Největší světový výrobce softwaru uvedl, že
nepředkládá novou nabídku na převzetí celé společnosti Yahoo, vyhrazuje si ale právo takovou možnost ještě zvážit. Záležet bude na společnosti Yahoo, jejích akcionářích, na Microsoftu a případně na dalších lidech.

Kontroverzní investor Carl Icahn se do boje o Yahoo vložil minulý týden, kdy sdělil, že zahajuje takzvaný proxy fight. To je proces, kdy se některý z vlivných akcionářů snaží přesvědčit ostatní akcionáře, aby mu dali mandát k dosazení svých lidí do představenstva. S nimi by ve firmě provedl zásadní změny.

Microsoft se od začátku února snažil Yahoo přesvědčit, aby přijalo nabídku na převzetí. Jednání ale ztroskotala na ceně, která se managementu Yahoo zdála příliš nízká. Microsoft na začátku února nabídl za jednu akcii Yahoo 31 dolarů, ale s tím, že část kupní ceny uhradí svými akciemi. Tehdy celková cena vycházela na 44,6 miliardy USD.

Lidovky.cz
  • 2Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!