14. března 2007 10:50 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Muži si za vraždu stařenky odsedí 14 let

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse

BRNO Brněnský krajský soud poslal na čtrnáct let do vězení Antonína Hoštického a Karla Zoubka, kteří v roce 2001 zavraždili v Bojanovicích na Břeclavsku důchodkyni.

Z domu oběti domu si přitom odnesli pouhých tisíc korun. Soud tak potvrdil verdikt, který v kauze vynesl před dvěma roky. Jeden z odsouzených se odvolal. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Podle obžaloby se dvojice před šesti lety vloupala jednoho letního večera do domku sedmaosmdesátileté ženy v Horních Bojanovicích. Mladíci byli přesvědčeni, že má doma schovány své úspory. Žena se ale probudila. Muži ji začali dusit polštáři. Při útoku žena zemřela. Její tělo položili pachatelé na zem u postele a zakryli jej textiliemi. V domku nalezli jen malou hotovost.

Pitva prokázala, že žena dostala při dušení infarkt, jemuž záhy podlehla. Obhajoba Hoštického a Toubka na to poukazovala s tím, že dvojice přímo nezavinila smrt seniorky.

Poté, co padl první rozsudek v kauze, vrchní soud nařídil, aby brněnský krajský soud ještě podrobněji zkoumal příčiny smrti důchodkyně.

Soud proto nechal vypracovat nový znalecký posudek, z něhož jasně vyplývá, že oběť zemřela v důsledku cizího zavinění, řekla novinářům po vynesení rozsudku žalobkyně Ludmila Doležalová. S výší trestu pro muže je spokojena. Vzdala se práva na odvolání.

Zoubek tvrdí, že na místě činu nebyl. Nedokáže ale říci, kde se v době činu nacházel. Hoštický uvádí, že vraždil Zoubek. Oba z vraždy usvědčily nejen důkazy, ale i bývalá přítelkyně Hoštického Markéta Štekrová. Soudu řekla, že jí bývalý partner sám prozradil okolnosti vraždy. Uvedl prý, že seniorku zadusili společně.
Lidovky.cz, ČTK
  • 11Diskuse