28. června 2010 15:35 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Najdi deset rozdílů – facelift pro Ford Mondeo oficiálně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ford Mondeo se dočkal faceliftu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ford Mondeo se dočkal faceliftu. | foto: ve spolupráci s Autoweb.cz

Po prvním úniku fotek jsou tu oficiální informace. Nový diesel má 200 koní a motor 2.0 SCTI posílil na 240 koní.

Ford Mondeo se dočkal faceliftu a spolu se sotva postřehnutelnými změnami na designu se děly nové věci hlavně vpředu pod kapotou. Asi nejvýraznější novinkou, která bude na našem trhu zajímat mnoho řidičů, je montáž nového dieselového čtyřválce 2.2 TDCI o výkonu 200 koní.

Více k tématu najdete na www.autoweb.cz

Stranou nezůstává ani nový benzínový motor 2.0 SCTI o výkonu 203 koní, který nahrazuje pětiválec 2,5 l. Možná postrádá jeho charakter, ale také postrádá jeho žíznivost.

A to je dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí i trochu ušetřit, ale neradi se vzdávají projevu zážehového agregátu. Jenže motor 2.0 SCTI EcoBoost také posílil. Ford Mondeo tak nyní nabídne až 240 koní výkonu a to je o 15 koní víc než kolik dával pětiválec 2,5 l s turbem.

Dieselový čtyřválec.0 TDCI dále nabídne výkony 115, 140 a 163 koní. Dvě silnější varianty budou mít v nabídce i dvouspojkovou převodovku PowerShift, která je k benzínovým motorům 2.0 SCTI EcoBoost v základu.

Verze Ford Mondeo ECOnetic dostala systém stop/start, rekuperaci energie při brzdění, pneumatiky s nízkým valivým odporem a také nově aktivní mřížku chladiče, která se uzavírá a pomáhá k rychlejšímu ohřevu agregátu v chladných podmínkách a rovněž k lepší aerodynamice v rychlostech vyšších.

Faceliftovaný Ford Mondeo se představí 25. srpna na autosalonu v Moskvě. Tam bude mít veřejnost možnost prvně vidět nová světla z LED diod, nové nárazníky a pár detailů v interiéru. Ceny nového Mondea se dozvíme až při uvedení na český trh.

Čtěte více na Autowebu:

ve spolupráci s Autoweb.cz
Najdete na Lidovky.cz