17. prosince 2007 7:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nárůst krádeží v obchodech? Až 100%

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 22Diskuse

PRAHA Tuzemské obchody zaplnily kromě zákazníků, investujících rekordní sumy do předvánočních nákupů, i zástupy zlodějů.

Počet krádeží dosahuje v těchto dnech nebývalých rozměrů. „Oproti běžnému období zaznamenáváme nárůst krádeží až o sto procent,“ přiznává Zuzana Fryaufová, PR manažerka bezpečnostní firmy ABL, která zabezpečuje ostrahu obchodních řetězců Ahold a Tesco.

Přestože obchodníci investují stále více prostředků do elektronické ochrany zboží i ostrahy prodejen, počet krádeží se v Česku neustále zvyšuje.

Podle studie britské společnosti Centre for Retail Research se v Česku v letošním roce ztratilo zboží v hodnotě 8,7 miliardy korun. Obchody v Česku tak patří mezi nejvíce postižené krádežemi v celé Evropě.

Mezi nejčastěji chybějícími položkami v regálech obchodních řetězců jsou převážně lahve s alkoholem a různé cukrovinky, upřesnil mluvčí řetězce Ahold Libor Kytýr. „Krádeže tohoto zboží jsou četnější každým rokem v souvislosti s rostoucím objemem tržeb,“ řekl Kytýr. Podle průzkumu bezpečnostní firmy ABL tvoří krádeže z pultů obchodů 73 procent kriminality v nákupních centrech. Patnáct procent jde na vrub vloupání do vozidel na parkovištích, a 4 procenta připadají na kapesní krádeže a odcizení aut. K vloupáním dochází ve 2 procentech případů.


Další podrobnosti
si přečtěte v pondělním vydání deníku

  • 22Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz