2. srpna 2010 16:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Novým ředitelem českého zastoupení koncernu ABB bude Fin

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Novým generálním ředitelem globálního technologického koncernu ABB pro ČR se stane finský manažer Hannu Kasi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým generálním ředitelem globálního technologického koncernu ABB pro ČR se stane finský manažer Hannu Kasi |

PRAHA Novým generálním ředitelem globálního technologického koncernu ABB pro Českou republiku se stane finský manažer. Hannu Kasi. Kromě českého trhu bude mít Kasi na starosti také aktivity koncernu na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajině.

Nový ředitel nahrazuje Barbaru Frei, která nastupuje v rámci ABB na nové místo regionální ředitelky pro oblast Středomoří.

Hannu Kasi pracuje ve společnosti ABB již 24 let.

Během své kariéry zastával řadu vedoucích funkcí v oblasti obchodu a financí ve Švýcarsku, Německu i Spojených státech. Do českého ABB příchází z pozice ředitele financí a controllingu ve švýcarském Curychu.


"Domnívám se, že Česká republika a další země klastru budou i nadále mít vynikající příležitosti vzhledem ke své poloze uprostřed Evropy. Navíc nízkonákladová základna společně s možnostmi dodávek většiny našich výrobků zůstanou pro ABB velkou konkurenční výhodou," uvedl Kasi k nástupu do nové funkce.


Česká republika lákala Kasiho již delší dobu. Jako student zde nabíral zkušenosti v továrně na elektroniku Tesla. Později napsal doktorskou práci o problémech transformace v bývalých socialistických ekonomikách.