Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Peking prý podmiňuje dohodu s USA zrušením restrikcí vůči Huawei

Čínský prezident Si Ťin-pching hodlá na setkání se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem představit řadu požadavků, které by měly Spojené státy splnit, aby byl Peking ochoten urovnat vzájemné obchodní spory. Jednou z těchto podmínek je odstranění obchodních restrikcí proti čínské společnosti Huawei. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom ve čtvrtek informoval americký list The Wall Street Journal (WSJ).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

27. 6. 2019 18:38

Huawei dlouhodobe pracuje pro cinskou armadu.

0 0
možnosti
MB

M. Bárta

27. 6. 2019 19:05

Zajímavé je, že Huawei je pevninská dceřiná společnost Foxconnu, což je tchajwanská společnost.

Příští rok budou na Tchajwanu prezidentské volby, kterých se úřastní i ředitel Foxconnu, který chce přátelštějsí vztahy s Čínou. Asi to se svou kandidaturou myslí vážně, protože již předal řízení firmy devítičlennému výboru (to je zpráva BBC). V případě jeho vítězství by se asi čínofobové podělali.

0 0
možnosti
AR

27. 6. 2019 18:27

Co to je firma Huawei vloni přesně zjistilo Polsko, proto během necelého roku ji vykoplo ze země. Ta síť 5G je jen záclona na zakrytí špionážních choutek Číny v dané zemi. A Amíci na to přišli také.

0 0
možnosti
MB

M. Bárta

27. 6. 2019 18:41

Dotaz: jak mohli Poláci Huawei zrušit, když síť 5G ještě mimo Čínu nikde nefunguje?

Německo i jiné země mají zkušenosti se špionáží ze strany USA a Izraele. Čínu jistě ostatní svět také zajímá, ale zatím, pokud vím, nikdo jim konkrétně nic nedokázal.

0 0
možnosti
MB

M. Bárta

27. 6. 2019 17:57

Ta americkí hystérie vůči Číně, konkrétně Huawei, je prostě důsledkem obrovského obchodního deficitu s Čínou a snahou odradit jiné od nákupu technologie daleko pokročilejší, než mají USA.

Pokud jde o sítě 5G, smlouvu s Huawei podepsalo Rusko, které se jistě dovede ochránit před jakýmkoliv kybernetickým nebezpečím. Smlouvu s Huawei podepsala i Indie, která s Čínou jistě nemá nějak zvlášť přátelské vztahy, ale problém s Huawei nemá.

Podobně Rakousko a Maďarsko z Huawei nemají obavy.

To jenom my, jako poslušní lokajové USA, se budeme stále podřizovat americkému diktátu.

Vyhrožování ze strany USA, že budou sankcionovat všechny, kdo bude ignorovat jejich příkazy, je sprosté vydírání. Ale má to jednu výhodu - konečně i evropské země vidí, jaké jsou USA země. Je to země, s kterou není dobré spolupracovat ekonomicky, politicky ani vojensky.

0 0
možnosti
PS

27. 6. 2019 18:40

Huawei muze byt v dobe krizí obrovskym nebezpecim pro vyvoj demokracie v jednotlivych zemich

0 0
možnosti