28. června 2012 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Prosazuje léčbu tmou. V ČEZ si posvítím na ekologii, říká Bajgar

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Budova ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova ČEZ | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Valná hromada ČEZ v úterý zvolila tři nové členy dozorčí rady. Jedním z nich je i Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra Čeladná, v němž aktivně propaguje tzv. terapii tmou.

Vystudovaný lékař se hodlá v nové funkci zaměřit na vliv elektráren na životní prostředí. "Zajímal by mě samozřejmě vliv elektráren, kolik čeho vypouštějí v komínech, u Temelína a Dukovan bezpečnost a využití jaderných odpadů," řekl serveru Lidovky.cz.

Zkušenosti s energetikou nemá

Zkušenosti s energetikou dle svých slov příliš velké nemá, v dohlížení na vedení energetického giganta mu to prý ale vadit nebude. "Zajímají mě spíše ekologické aspekty a vliv tohoto průmyslu na lidi, protože jsem lékař. V energetice jsem ještě nepracoval, ale jak jsem pochopil, členové dozorčí rady ČEZ by neměli mít vazbu na energetiku ani na těžařský průmysl, tak snad to nebude vadit," upřesnil.

ČTĚTE TAKÉ:

Členy dozorčí rady navrhují akcionáři

Kromě Bajgara zasadnou nově v dozorčí radě i poradce ministra financí Miroslava Kalouska Jiří Volf a Robert Vacek, který pracuje jako šéf sekce koordinace boje s korupcí na úřadě vlády. Ve funkcích nahradili Liběnu Dobrovolnou a Jána Dzvoníka, kteří byli odvoláni po roce.

"Člena dozorčí rady navrhují akcionáři, v případě státu (vlastní 70 procent - pozn. red.) se jedná o ministerstvo financí, přičemž zde platí povinnost z příslušného usnesení vlády konzultovat personální změnu s premiérem. Návrh akcionářů musí schválit valná hromada. Ministerstvo financí předkládá takové návrhy, kdy odborný i morální profil navržených osob dává akcionáři (státu) maximální důvěru, že v dozorčí radě budou hájit jeho zájmy," sdělil mluvčí resortu financí Ondřej Jakob.

Řadový člen dozorčí rady bere 50 000 korun měsíčně

Dozorčí rada má celkem 11 členů, v jejím čele zůstal Martin Roman. Řadoví členové dozorčí rady ČEZ pobírají odměnu kolem 50 000 korun měsíčně. Předseda pobírá asi 100 000 korun a zástupci státní správy funkci vykonávají zadarmo.

rkaŠárka Bláhová
  • 5Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.