7. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

První VW Golf Angely Merkelové je ke koupi v dražbě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Angela Merkelová v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angela Merkelová v Praze | foto: Reuters

BERLÍN Bílý Volkswagen Golf, který byl před lety prvním autem této značky německé kancléřky Angely Merkelové, je k mání na internetovém aukčním portálu eBay.

Zájemce o vozidlo, jímž v současnosti zřejmě nejmocnější žena světa v 90. letech brázdila německé silnice a dálnice, za něj musí zaplatit nejméně 10.000 eur (246.340 korun).

I přes to, že bílý Golf je 22 let starý a má za sebou 190.000 kilometrů, je podle internetového portálu spiegel.de v dobrém stavu. Do karosérie se ještě nepustila rez, ani není jinak poškozená. Vnitřek auta, které bylo na Merkelovou napsané v letech 1990 až 1995, prý působí udržovaně a čistě. Současná kancléřka si ho pořídila v době, kdy působila jako zástupkyně mluvčího poslední východoněmecké vlády.

ČTĚTE TAKÉ:

Současný majitel "historický VW Golf doktorky Angely Merkelové, naší spolkové kancléřky", jak ho inzeruje na portálu eBay, koupil asi před rokem. Byly na něm tehdy škody po bouračce. "Něco takového nemůžeš poslat do šrotu," řekl si tento Berlíňan, když v technickém průkazu uviděl, komu auto dříve patřilo. Vyměnil na něm různé části, nechal ho nově nalakovat, postaral se o důkladné vyčištění interiéru. Nyní, když se ho rozhodl prodat, vyfotil Golf před sídlem kancléřky, aby mu udělal náležitou reklamu.

Spiegel.de připomíná, že na prodeji aut prominentů se dá zbohatnout. Před několika lety jistý milionář zaplatil skoro 190.000 eur za Volkswagen Golf jen proto, že v jeho technickém průkazu byl jako majitel uvedený Joseph Ratzinger, tedy současný papež Benedikt XVI.

Německým novinářům se sice nepodařilo na úřadu kancléřky získat potvrzení, že dražený Golf skutečně patřil Merkelové, ale vše tomu prý nasvědčuje.

Technický průkaz, který mezitím propadl, vypadá autenticky, někdejší adresa Merkelové, jež je v něm uvedená, také odpovídá pravdě. A kancléřka se nijak netají tím, že tento model Volkswagenu patří k jejím oblíbeným. Sama vyprávěla o tom, že si ještě za dob někdejší NDR, odkud pochází, objednala trabanta, ale dřív, než jí ho dodali, padla berlínská zeď. Jako první vlastní auto si tehdy pořídila právě bílý Volkswagen Golf. Nyní ji vozí opancéřovaný vůz značky Audi.

ČTK
  • 0Diskuse