24. května 2010 14:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Raiffeisenbank chystá poslední fázi propojení s eBankou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Raiffeisen Bank propojí své bankovní systémy s eBankou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raiffeisen Bank propojí své bankovní systémy s eBankou. | foto: Reprofoto

PRAHA Raiffeisenbank se připravuje k nejdůležitější změně poté, co převzala eBanku. Dosavadní dva bankovní systémy vymění za jeden nový. Zatímco dosud pracovaly systémy eBanky a Raiffeisenbanky odděleně, na nové platformě již budou veškeré finanční převody i historie klientů obou částí banky.

Podle informací LN spojí nový systém vnitřní rozhraní Raiffesenbank a bývalé eBanky. Banka získá lepší přehled nad klienty bývalé eBanky. Stejně tak i klienti budou těžit ze softwarového propojení obou společností a snáze budou moci využívat zvolené služby.

Sloučení systémů

Raiffeisenbank koupila eBanku v roce 2006. Sloučování bank probíhalo následující dva roky a právní platnosti nabylo v červenci 2008. V tomto měsíci se také spojily internetové stránky obou bank i jejich produktové řady a sazba cen.

"Raiffeisenbank zvažovala, že stávající systémy propojí, ukázalo se však, že by to bylo dražší, než vybudovat systém úplně nový," řekl Lidovým novinám zdroj obezámený s plánovanými změnami.

Jakub Puchalský, ředitel komunikace Raiffeisenbank říká, že společnost stojí teprve na začátku příprav k této obměně. Teprve zkoumá a analyzuje připravované změny. Tato fáze by měla probíhat ještě dva až tři měsíce. Zakázka na modernizaci bankovní systému představuje jeden z největší projektů v IT oblasti za poslední roky. Lovci mozků očekávají, že bude v souvislosti s tím velká poptávka po projektových manažerech.

Najdete na Lidovky.cz