11. ledna 2010 17:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sháníte boby? Pozdě, sněhová kalamita z nich udělala podpultové zboží

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Dětské boby jsou kvůli návalům sněhu nedostatkovým zbožím | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dětské boby jsou kvůli návalům sněhu nedostatkovým zbožím | foto: Shutterstock

PRAHA Sněhová kalamita udělala z dětských bobů a sáněk téměř nedostatkové zboží. Kvůli přívalům sněhu prodej bobů i dřevěných sáněk láme rekordy a některým obchodníkům se kvůli velké poptávce výrazně ztenčily či dokonce došly zásoby. Obchodníci nyní narychlo objednávají tisíce nových bobů a sáněk, aby uspokojili vysokou poptávku.

"Musel jsem v pátek oběhnout několik hypermarketů a sportovních obchodů, než se mi podařilo boby pro syna pořídit," řekl dnes jeden ze zákazníků, který boby v závěru minulého týdne sháněl v pražských obchodech.

Mluvčí supermarketů a hypermarketů Albert Libor Kytýr uvedl, že některé obchody Albert kvůli značnému nárůstu poptávky v závěru minulého týdne zásoby bobů a sáněk vyprodaly. "Když v některých našich prodejnách zásoby kvůli enormní poptávce docházejí, tak sáňky a boby postupně doobjednáváme a následující den dáváme do prodeje," řekl.

Mluvčí obchodního řetězce Tesco Eva Karasová potvrdila, že prodej bobů a sáněk nyní v obchodech Tesco díky vydatnému sněžení ve srovnání s běžným zimním období vzrostl na pětinásobek. "O boby a sáně je obrovský zájem, proto jsme posílili dodávky ze skladu a zvýšili objednávky zboží v řádu tisíců kusů," uvedla.

Zásoby bobů a sáněk se ztenčily také internetovým obchodům. Například nákupní galerie Mall.cz už některé druhy klasických sáněk i dětských bobů v těchto dnech vyprodala a jedná s dodavateli o mimořádných dodávkách tohoto zboží. Podobná situace je v několika dalších internetových obchodech, které ve skladech nemají hlavně klasické dřevěné sáňky a levnější modely bobů.

Díky sněhové nadílce v těchto dnech podle obchodníků prudce roste také prodej lyžařských potřeb, nástrojů na odklízení sněhu či nemrznoucích náplní do automobilových ostřikovačů.

ČTK