25. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda je partner ZOH v Soči, představí Yeti Sochi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Automobilka Škoda auto. Vjezd do fabriky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda auto. Vjezd do fabriky | foto: Hynek GlosLidové noviny

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto představí na moskevském autosalonu na přelomu srpna a září akční model Yeti Sochi pro ruské zákazníky. Automobilka je partnerem zimních olympijských her v Soči v roce 2014.

Firma v pátek v tiskové zprávě ohlásila také nový prodejní rekord v Rusku. Za prvních sedm měsíců letošního roku v této zemi vzrostly prodeje o 41,5 procenta na 54.700 vozů. Vedení Škoda Auto považuje Rusko za jeden z pilířů svých růstových plánů.

"Tato země je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na celém světě a skýtá společnosti Škoda Auto obrovský potenciál růstu. V příštích letech zde chceme důsledně pokračovat v dynamickém rozvoji. Pro další zvýšení našich prodejů v této zemi budeme v budoucnu navyšovat výrobní kapacity," řekl předseda představenstva Winfried Vahland.

Nový Yeti

Autosalon se v Moskvě uskuteční od 29. srpna do 9. září. Premiéru zde bude mít Yeti s motorem 1,4 TSI s dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG o výkonu 90 kW. Spolu s akčním modelem Yeti Sochi v bílé barvě, pohonem všech kol, motorem 1,8 TSI o výkonu 112 kW a automatickou šestistupňovou převodovkou bude uveden na trh v roce 2013.

Škoda je partnerem zimní olympiády v Soči společně s dalšími značkami koncernu Volkswagen v rámci automobilového partnerství.

Navýšení prodeje

V letech 2005 až 2011 Škoda své roční prodeje v Rusku zvýšila ze 7500 na 74.100 vozů. Od roku 2014 počítá s výrobou nového modelu Rapid v závodu v ruské Kaluze, který již produkuje vozy Fabia a Octavia. Možnosti dovozu nového vozu z Mladé Boleslavi do Ruska před tímto termínem nyní firma podle oficiálního prohlášení prověřuje.

Největší tuzemská automobilka hodlá prodávat do roku 2018 nejméně 1,5 milionů aut ročně. V následujících letech proto plánuje uvádět na trh každých šest měsíců nový nebo zmodernizovaný model.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse