27. června 2008 16:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Student Agency zdraží své žluté autobusy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Autobus Student Agency - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus Student Agency - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BRNO Společnost Student Agency od poloviny července zdraží některé autobusové jízdenky. Firma, která má na autobusové lince Brno-Praha i na některých dalších hlavní podíl, tak reaguje na rostoucí ceny nafty.

Majitel Student Agency Radim Jančura řekl, že další zdražování v letošním roce je nepravděpodobné, nedá se ale zcela vyloučit. Nový ceník bude mít firma k dispozici příští týden, zatím se na něm pracuje.

Ani Jančura tedy přesné zvyšování cen jednotlivých spojů nezná. Uvedl, že kvůli silnému konkurenčnímu boji se nebude zdražovat základní jízdenka Brno-Praha - Florenc. Zůstane na 200 Kč. Naopak o 20 korun na 150 Kč podraží spojení mezi Brnem a pražskými Roztyly. Zdraží i autobusy Praha-Ostrava.

Uvozovky dolníStudent Agency svými autobusy ročně přepraví po Česku statisíce cestujících.Uvozovky horní

Server iDnes.cz uvedl, že například u linek z Prahy do Liberce nebo Plzně se cena jízdenky dostane přes magickou hranici 100 Kč.

Student Agency zdražilo hromadně naposledy v lednu, hlavně kvůli vyššímu DPH. "Čekali jsme teď dva měsíce, jestli se to s naftou neuklidní, ale zvýšení cen už je nezbytné," doplnil.

Student Agency svými autobusy ročně přepraví po Česku statisíce cestujících. Autobusy z Brna do Prahy například vyjíždějí přes den každou půl hodinu. Počet některých spojů společnost přes prázdniny snížila. I jich se ale zdražování dotkne.

Skupina kolem Student Agency loni utržila 3,4 miliardy korun. Letos chce dosáhnout obratu přes čtyři miliardy.
ČTK, Lidovky.cz
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz