5. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Superb Combi Outdoor se začne dodávat koncem června

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Škoda Superb Combi v provedení Outdoor.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Superb Combi v provedení Outdoor. | foto: Škoda AutoČTK

MLADÁ BOLESLAV Vůz Superb Combi v novém provedení Outdoor dodá Škoda Auto prvním zájemcům za tři až čtyři týdny. Komfortní model v offroadovém stylu je určen i na nezpevněné cesty, uvedla dnes firma. Nové provedení Superbu Combi se svým vzhledem a jízdními vlastnostmi řadí po bok modelu Octavia Scout.

Provedení Outdoor bude k dostání s pohonem všech kol i pouze přední nápravy, zahrnuje masivní plastové díly na zadním nárazníku a lemování blatníků a prahů. Přední nárazník je ve srovnání s běžným Superbem Combi robustnější, zvětšený je nasávací otvor a kruhové mlhovky.

Zákazníci si provedení Outdoor mohou v rámci konfigurace svého vozu objednat za 49.900 korun. Je k dispozici pro nejlevnější verzi Active za 604.900 Kč i pro nejdražší Laurin & Klement. V nabídce je pro všechny motorizace modelu s výjimkou verze Greenline.

Nová varianta Superbu by mohla v rámci koncernu VW konkurovat například chystanému Passatu Alltrack nebo Audi A6 Allroad, který je ale se základní cenou 1,4 milionu korun v jiné cenové kategorii. Dalším soupeřem by mu mohlo být Subaru Outback, které začíná na 830.000 Kč, nebo ještě dražší Volvo XC70.

Ukončili objednávky

Na model Octavia Scout i na další verze Octavie s pohonem všech kol Škoda Auto začátkem května ukončila objednávky. Čekací lhůty na tyto vozy přesahovaly pět měsíců, a kolidovaly by tak s náběhem nové generace modelu začátkem příštího roku.

Největší tuzemská automobilka Škoda Auto vloni prodala rekordních 879.200 aut. Superb si loni koupilo 117.000 zájemců s meziročním nárůstem o 18 procent. V letošním prvním čtvrtletí prodej modelu Superb klesl o 10,7 procenta na 27.600 aut. Nejprodávanějším modelem značky v prvním čtvrtletí zůstala Octavia se 109.400 vozy.

ČTK