30. května 2008 13:02 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

T-Mobile nám data klientů neprodal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Komerční banka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komerční banka (ilustrační foto) | foto: Miroslav RendlLidové noviny

PRAHA Mluvčí Komerční banky Marie Petrovová odmítla informace televize Prima, podle níž banka koupila od společnosti T-Mobile osobní data o klientech. Na základě získaných informací prý finanční ústav rozesílal potenciálním zákazníkům nabídky kreditních karet.

"Spolupráce obou společností byla připravována v souladu s platnou legislativou, "uvedla mluvčí bez bližších podrobností.

Informace televize Prima, podle níž banka za "velké peníze" od operátora získala kontakt na statisíce potencionálních nových klientů, "mají spekulativní charakter a jsou zavádějící", sdělila mluvčí s tím, že banka bude požadovat nápravu. "T-Mobile nikdy žádná data klientů Komerční bance neprodal," dodala.

Banka nechtěla jen čísla
Mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová ve čtvrteční reportáži Primy uvedla, že společnost poskytla KB jen telefonní čísla svých klientů, ale banka prý neví, komu volá. Prima nicméně s odvoláním na mluvčí banky uvedla, že KB chtěla znát také pohlaví, věk a spotřebitelské chování u T-Mobilu.

Uvozovky dolníT-Mobile nikdy žádná data klientů Komerční bance neprodal.Uvozovky horní

Telefonní společnost se brání podle televize tím, že lidé ve smlouvách podepisují souhlas s poskytnutím svých osobních údajů třetí osobě. KB si podle Primy vybrala na 800.000 klientů T-Mobile, kterým posílá nabídky kreditních karet. "Nemůžu bohužel sdělit výši nákladů, ale ten projekt určitě nákladný byl," uvedla Petrovová v reportáži Primy.

Případem se začal zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů. "Konkrétně se prověřuje absolutně všechno - jak vypadají obchodní podmínky, jak vypadá souhlas, jak jsou klienti informováni," řekla Primě mluvčí úřadu Hana Štěpánková. Mluvčí banky k tomu v dnešním prohlášení uvedla, že obě společnosti jsou připraveny poskytnout úřadu veškerou potřebnou součinnost.

Lidovky.cz
  • 5Diskuse