Lidovky.cz

Ječmínek: Hušák v mnoha věcech lže

Ekonomika

  11:25
PRAHA - Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek a předseda Autoklubu ČR se na tiskové konferenci ostře ohradil proti slovům šéfa firmy Aleše Hušáka. Ten ho již dříve nařknul z toho, že jedná v zájmu cizích zájemců o Sazku. Právě Ječmínek totiž podal jako člen představenstva návrh na insolvenci, ke které se Hušák nakonec po týdnu musel připojit.

Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Nehodlám se podílet na něčem, s čímž bytostně nesouhlasím," vymezil se Ječmínek proti Hušákovým jednáním s firmou Gladiolus. Tu založila společnost Penta spolu s E-investem Martina Ulčáka a právě Hušák prosazoval její vstup do Sazky jako jediné možné řešení situace. Gladiolus nabízí Sazce úvěru ve výši 2,5 miliardy Kč.

"Gladiolus vznikl za zády představenstva," uvedl Ječmínek. Dále podotknul, že smlouva začala vznikat dříve než Hušák přiznává a pro Sazku by byla extrémě nevýhodná. "Dluhy šlo řešit mnohem dříve, narůstaly už delší dobu," řekl na tiskové konferenci Ječmínek.

Vše o kauze Sazka

Podle Ječmínka je nepřijatelné, aby jednání za Sazku nyní vedl Hušák. Za současnou situaci společnosti podle něj může chybné
jednání jejího vedení.

"Hušák by měl přestat hrát šachové hry. Jeho zájmy se rozešly se zájmy většiny akcionářů," řekl Ječmínek. K jednání za Sazku s věřiteli podle Ječmínka Hušák pověřen nebyl a ze strany Autoklubu ani nebude. Autoklub drží v Sazce čtyři procenta akcií.

S tímto názorem se ztotožňují Český olympijský výbor, Česká obec sokolská, Občanské družení Orel a Sdružení sportovních svazů, dodal. Ječmínek počítá s tím, že se řady akcionářů, kteří s jednáním Hušáka nesouhlasí, ještě rozšíří.

Čtěte více:


Sazka v úpadku. A co dál?
Sazka je od úterý rozhodnutím soudu v úpadku. Sazka může nakládat s majetkem do výše půl milionu korun. Větší částky musí schválit insolvenční správce, kterým byl jmenován Josef Cupka. Podle mluvčího Jana Tuny Sazka nadále přijímá sázky a vyplácí výhry.

Soud zatím nestanovil způsob řešení úpadku; má na to lhůtu do tří měsíců od rozhodnutí o úpadku. Soud vyzval věřitele, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili do 30 dnů. Zatím se předpokládá, že soud povolí reorganizaci Sazky. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce.

Autor:
zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.