Lidovky.cz

Na Valentýna si můžete koupit lásku na Facebooku. Za pár stovek

Média

  19:23
LONDÝN - Cítíte se na Valentýna bez přítelkyně trapně? A ještě trapněji před přáteli na Facebooku? I bez pravé lásky lze chmury rychle rozehnat díky podnikavým dívkám, které za ekvivalent pouhé stokoruny nabízejí žádoucí facebookový status. Chytré a pohledné děvče dokáže podle rozhlasové stanice BBC zkasírovat i stovky dolarů.

Facebook foto: ČTK

"Není to ve skutečnosti žádný velký kšeft," uvedla čtyřiadvacetiletá Sophia, která by hlavně ráda dostudovala. Nicméně připouští, že uplynulý týden byl hodně zvláštní. "Je to jednoduché. Stačí jen kliknout na stav," dodává.

ČTĚTE TAKÉ:

Vlastně nejde o nic nového. Hodně žen i pár mužů si už přivydělávalo jako doprovod při společenských akcích. Teď "eskortní služby" expandují i v džungli sociálních sítí. Jen místo pronajmutí si kohosi, kdo nabídne rámě cestou na večírek či večeři, je třeba dobře vypadat i on-line.

Falešná láska na tři dny až měsíc

"Jsou to většinou kluci, kteří se pokoušejí vyvolat něčí žárlivost, anebo si chtějí upravit profil, aby vypadali, že po nich holky šílí," vysvětlila Sophia. Svědomitý reportér, aby ověřil, zda někdo na takový hloupý trik naletí, si dívku hned najal. Na týden. A taky zjistil, že od ledna existuje brazilský web, nabízející falešnou lásku skoro až za hrob, tedy od tří dnů až po celých měsíc za pár realů, v přepočtu za stovku až tisícovku.

"Kdo si nikdy nepřál ohromit své přátele tím, že se předvede s krásnou ženou. Stačí párkrát kliknout a věc můžeš snadno vyřešit," láká namoro fake. Potíž však může být s brazilskou portugalštinou.

Záplavu desetitisíců mailů dokázal svého času vyvolat americký web Cloud Girlfriend, ale pak prý zasáhli právníci Facebooku, kteří asi nebyli nadšeni z falšování "účtů" a "stavů". Psycholožka a "vztahová trenérka" Jo Hemmingsová tvrdí, že "stav" se na Facebooku bere tak vážně, že z toho vyplývá i vyrábění falešných přítelkyň.

Naštvat expartnera

Účelem však nejspíše bude pořádně rozlítit "bývalky". Pravý malér ale může nastat, pokud se provalí, že aférka byla jen faleš. O rizicích virtuálních románků svědčí i případ hráče amerického fotbalu.

ČTĚTE TAKÉ:

Manti Te'o svou výhru věnoval své zamilované fanynce, studentce ze Standfordu, která utrpěla vážnou dopravní nehodu a pak ji ještě zjistili leukemii. Pak ale novináři vypátrali, že dotyčná dívka ve skutečnosti nikdy neexistovala a hráč se stal obětí krutého žertu.

A románek se Sofií? Taky nic moc. Jméno bylo falešné a na "zadaného" reportéra se vší krutostí dopadla "inkvizice" příbuzných a kamarádů. Ale na informační dálnici lze narazit na spoustu jiných nabídek, třeba i na webu, kde "koupíte vše za pět dolarů". I ručně vyrobené láskyplné přáníčko, které si na Valentýna lze poslat sám sobě.

Autoři: ,
zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.