12. června 2007 8:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Toyota prodala nejvíc osobních aut

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse

Tokio  Japonská společnost Toyota Motor v loňském roce vystřídala amerického konkurenta General Motors na postu největší světové automobilky podle objemu prodeje, uvedl přední automobilový časopis Automotive News.

Toyota loni podle listu Automotive News prodala 8,808 milionu vozů, zatímco GM pouze 8,680 milionu. Automotive News do prodeje GM nezahrnuje užitkové automobily vyrobené dceřinou společností v Číně, ve které nemá automobilka většinový odíl. GM ve svých údajích započítává i tyto vozy, jejichž prodej loni
dosáhl 420.140 kusů.

V letošním prvním čtvrtletí nicméně automobilka GM přišla o vedoucí pozici i podle svých údajů. V celém letošním roce hodlá GM prodat 9,2 milionu vozů, zatímco Toyota plánuje prodej 9,34 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

Společnost GM stála v čele automobilového průmyslu 76 let. Toyota však v posledních letech náskok amerického rivala snižovala. Japonské automobilky nyní těží z přechodu spotřebitelů od velkých automobilů k modelům s nižší spotřebou.

ČTK
  • 6Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz