13. září 2010 14:43 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Travel Service prohrál spor u soudu EU o logo Smart Wings

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. |

BRUSEL Lídr českého trhu charterových letů Travel Service dnes prohrál spor o registraci ochranné známky EU pro logo nízkonákladových aerolinií Smart Wings. Novináře o tom informoval Soudní dvůr EU v Lucemburku. Travel Service byl ve sporu s německými aerolinkami Eurowings.

Největší soukromá česká letecká společnost před několika roky požádala o registraci modro-oranžového loga Smart Wings u unijního Úřadu pro harmonizace vnitřního trhu (OHIM). Ten ale její žádosti nevyhověl.

"Rozhodnutí je zatím nepravomocné a zatím jsme ho neobdrželi. Na základě jeho zdůvodnění zvážíme případné právní kroky, tedy odvolání," uvedla pro ČTK mluvčí Travel Servisu Vladimíra Dufková. Na označení Smart Wings prý verdikt nebude žádný vliv, Travel Service si prý navíc v počátcích sporu zaregistrovat nové logo, které se od toho napadeného liší jen drobně. "Spotřebitel to vůbec nepostřehne," dodala Dufková.

Čtěte více:


Důvodem byla podobnost s již dříve registrovanou značkou německého dopravce Eurowings, který se proti návrhu firmy z Česka postavil. Tribunál žalobu ze strany Travel Service dnes odmítl; firma musí zaplatit soudní náklady OHIM i německé firmě.

Německé aerolinky Eurowings.

Travel Service, který na trhu působí od roku 1997, je lídrem českého trhu charterových letů, který se nyní snaží dál expandovat do zahraničí. Působí už na Slovensku či v Maďarsku. Letadla Travel Service létají s klienty cestovních kanceláří třeba i z Irska nebo Británie.

Jeho flotilu tvoří zhruba tři desítky letadel. Loni podnik zvýšil počet přepravených cestujících asi o 16 procent na 2,7 milionu pasažérů.

Jediné české nízkonákladové aerolinky Smart Wings provozuje Travel Service od roku 2007. Kromě toho firma nabízí i aerotaxi.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz