21. listopadu 2011 15:35, aktualizováno  16:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

U:fon jde do insolvence. Penta v něm utopila 1,5 miliardy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
U:fon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U:fon |

PRAHA Nejmenší český mobilní operátor, společnost MobilKom, která vlastní značku U:fon, jde do insolvnece. Insolvenční návrh na sebe podá společnost sama ještě dnes, a to kvůli velkým dluhům, které vznikly v začátcích její činnosti. Největším věřitelem je financující banka MobilKomu, China Development Bank.

K insolvenci podle společnosti přispěla i neochota Českého telekomunikačního úřadu a ostatních operátorů umožnit MobilKomu pokytovat služby prostřednictvím standardní technologie GSM.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro zákazníky U:fona se zatím nic nemění. "Vlastní insolvenční návrh společnosti je administrativním krokem, který žádným způsobem negativně neovlivní poskytování hlasových a datových služeb stávajícím a budoucím zákazníkům operátora U:fon," říká marketingový manažer MobilKomu David Spies a dodává, že společně s insolvenčním návrhem podala společnost i návrh na restrukturalizaci.

Společnost se tímto krokem chce očistit od dluhů a plánuje zajistit prosperitu firmy i v budoucnu. Podle odborníků je pravděpodobné, že se spolu se společností Dial Telecom bude příští rok ucházet o pozici plnohodnotného čtvrtého českého operátora.

MobilKom, jehož vlastníkem byla investiční společnost Penta Investments, začal v květnu 2007 pod značkou U:fon nabízet v Česku hlasové a datové služby. Podle údajů v účetních závěrkách společnosti investovala Penta do rozjezdu nového operátora nejméně 1,5 miliardy korun.

PSALI JSME:

Po masivní reklamní kampani a slibném rozjezdu však na MobilKom dolehla finanční krize a společnost začala pomalu ztrácet. O dva roky později, v roce 2009, najel MobilKom na úsporný režim – ze smělých plánů konkurovat třem velkým operátorům sešlo a U:fon se zaměřil zejména na datové služby.

Letos v únoru koupila firmu kyperská společnost Divenno Holdings Limited.

  • 0Diskuse




Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.