14. června 2010 18:48 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

U Francouzů vede japonská Honda, Škoda je šestá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nova Škoda Fabia RS ve verzi combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nova Škoda Fabia RS ve verzi combi. | foto: www.skoda-auto.cz

PAŘÍŽ Francouzští motoristé jsou nejspokojenější s japonskými automobily Honda. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky zveřejnila na svých internetových stránkách výzkumná skupina J.D. Power and Associates. Česká značka Škoda obsadila u Francouzů šesté místo. Stejně se podle nedávné studie J.D. Power umístila také u britských motoristů.

Honda se ve Francii drží na prvním místě již druhý rok za sebou. Druhé místo obsadila německá značka Mercedes-Benz, za kterou následoval její domácí konkurent BMW. Na čtvrté příčce se umístila rumunská Dacia, jež patří pod francouzskou společnost Renault. První pětku uzavřela další německá luxusní značka Audi. Ta je stejně jako Škoda součástí německého koncernu Volkswagen.

"Mezi vysoce hodnoceným značkami jsou různé typy výrobců, od luxusních značek po úsporné značky s nižšími provozními náklady," upozornil analytik Martin Volk ze společnosti J.D. Power.

Studie je založena na průzkumu u více než 14 000 respondentů, kteří u svých automobilů hodnotí například kvalitu, spolehlivost, přitažlivost, provozní náklady a služby prodejců.

"Pro značky je stále náročnější budovat si mezi zákazníky důvěru a věrnost vzhledem k pomalému tempu hospodářského oživení, které se předpokládá v příštích letech, a stoupajícímu počtu modelů očekávaných na trhu," uvedl Volk. "Věrní zákazníci mohou pomoci vybudovat základy pro podnikatelský úspěch," dodal.

U britských motoristů obsadila Honda podle nedávné studie J.D. Power až druhé místo za luxusní značkou Lexus, kterou vyrábí japonská společnost Toyota. Značka Lexus se v Británii drží na první příčce již deset let za sebou.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz