13. března 2014 11:21, aktualizováno  18:40 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vladimír Železný skončil na TV Barrandov. Stanice to nepotvrdila

 • Poslat
 • Tisk
 • Redakce
 • 27Diskuse
Vladimír Železný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Železný | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

PRAHA Vladimír Železný po necelých pěti měsících skončil ve vedení TV Barrandov, informoval ve čtvrtek server Digizone.cz. Televize Barrandov informaci nepotvrdila. Ve středu Železného podle serveru společně s programovou ředitelkou Markétou Zahradníkovou odvolal z funkce majitel televize Jaromír Soukup. Řízením byla údajně pověřena místopředsedkyně představenstva vydavatelství Empresa Media Marcela Hrdá.

"Vzhledem k tomu, že Televize Barrandov nevydává tiskovou zprávu, k žádným událostem v Televizi Barrandov v tuto chvíli nedochází," uvedla mluvčí televize Petra Hrušová. Podle informací Mladé fronty Dnes se Železný se Soukupem domluvil na tom, že odchod z pozice generálního ředitele oznámí v příštím týdnu.

Železný do čela TV Barrandov nastoupil loni v listopadu, kdy oznámil cíl zvýšit divácký podíl stanice nad deset procent.  Před ním televizi řídil sám Soukup z pozice předsedy představenstva. Na pozici generálního ředitele TV Barrandov v loňském roce do června působil rovněž Roman Bradáč, který v únoru nahradil Roberta Kvapila.

TV Barrandov

TV Barrandov patří do společnosti Empresa Media. Vysílá od 11. ledna 2009. Mediální skupina Empresa Media Jaromíra Soukupa mimo jiné vydává týdeníky Týden, Sedmička, Instinkt a měsíčníky pro mládež Popcorn, Top dívky.

Podle serveru Digizone.cz ve své funkci skončila také ředitelka programu Markéta Zahradníková. V březnu televize zaznamenala řadu programových změn, které měly pomoci ke splnění první mety, tedy stabilizace podílu stanice nad pěti procenty. Barrandov tak například upravil hlavní vysílací čas, který opustilo pásmo pro děti Animáček, naopak byly prodlouženy hlavní zprávy, na něž nově navazuje turecký seriál Velkolepé století.

Na webu TV Barrandov stále běží upoutávky na pořad Volejte Železnému.

Vladimír Železný

 • Vladimír Železný byl počátkem 90. let hlavním autorem projektu Středoevropské televize pro 21. století (CET 21), která získala licenci na celoplošné televizní vysílání, a je považován za strůjce úspěchu TV Nova. Ta začala vysílat v únoru 1994 a přilákala diváky zahraničními filmy, seriály a zábavnými pořady, ačkoliv soutěž o licenci vyhrála s projektem televize vzdělávacích a diskusních pořadů.
 • V 90. letech patřil k nejvlivnějším osobnostem české mediální scény a Česka vůbec; jako ředitel a zakladatel nejsledovanější české televize Nova měl řadu let vlastní "one man show", pořad Volejte řediteli, v němž po každé sobotní poledne odpovídal divákům na jejich dotazy a pořad využíval i k vyjadřování svých názorů na aktuální témata a dle mnohých kritiků i k manipulaci veřejného mínění.
 • V roce 1999 se Železný ve zlém rozešel s americkým investorem televize Nova, firmou CME investora Ronalda Laudera, a poté rozjel novou Novu z Barrandova, čímž spustil lavinu soudních sporů. V jednom z nich musel český stát zaplatit firmě CME více než 10 miliard korun za znehodnocení její investice.
 • Od roku 2001 čelil Železný několika soudním obviněním. Zatímco v případech, týkajících se sporů kolem televize Nova po Železného rozchodu s americkými partnery z CME jej soudy nakonec obžaloby zprostily, dostal v kauze krácení daní při dovozu obrazů ze zahraničí dvouletý trest vězení s dvouletým podmíněným odkladem. Tento trest v říjnu 2011 potvrdil i Ústavní soud, když odmítl Železného stížnost jako zjevně neopodstatněnou.
 • Díky senátorského křeslu a poté úřadu europoslance se Železný těšil imunitě, které byl oběma institucemi posléze zbaven.
 • Železný je také znám jako sběratel umění a znalec vína.
Lidovky.cz, ČTK
 • 27Diskuse